Sanjski prvi polčas Klaya Thompsona za 27. zaporedno zmago Warriorsev

Golden State Warriorsi so povsem v svojem stilu prikrmarili do 23. zaporedne zmage, skupno pa, če štejemo štiri zmage ob koncu minule sezone, do 27. zaporedne zmage. S tem so se izenačili z Miami Heati iz sezone 2012/13, na večni lestvici moštev z največ zaporednimi zmagami pa so tako le še Los Angeles Lakersi iz sezone 1971/72 (33).

Tokrat na krilih Klaya Thompsona, ki je z 39 točkami postavil svoj najboljši strelski izkupiček sezone, so Warriorsi premagali Indiano Pacerse, s 131:123. Bojevniki so imeli tri četrtine nadzor nad tekmo povsem v svojih rokah, v zadnjih minutah pa so zadržali Indiano pri poskusu velikega preobrata.

»Na koncu tekme moramo igrati bolje. Imeli smo prednost z dvomestnim številom točk. Nikoli si ne želiš iste tekme zmagati dvakrat, ali pa trikrat, ko je enkrat zmaga že praktično v tvojih rokah,« je po tekmi povedal Stephen Curry, ki se je z 29 točkami, desetimi podajami in sedmimi skoki zelo približal trojnemu dvojčku. »Stvari si moramo narediti čim bolj preproste, sploh pa na večer, kot smo ga imeli mi v uvodnih 36 minutah.«

Zgodba večera je bil seveda Thompson. Zadel je deset od 16 metov za tri točke, večino dela pa opravil v prvem polčasu, ko je na svoj račun že vpisal 29 točk (8/10 za tri), bil pa je tudi ključ do delnega izida 22:0, s katerim so Warriorsi prelomili tekmo. V tretji četrtini so povedli že za 32 točk, pred zadnjo četrtino pa vodili z 28 točkami naskoka.

Paul George je dosegel 33 točk, osem skokov in šest podaj, CJ Miles pa je dodal 24 točk, to pa ni bilo dovolj, da bi preprečila tretji zaporedni poraz Indiane.

Veliki preobrat je uspel Cleveland Cavaliersom na tekmi proti Portland Trail Blazersom. Ti so v prvem polčasu že vodili za 18 točk, nato pa se je v drugem polčasu, še posebej v zadnji četrtini, razigral LeBron James, in Cavsi so na koncu slavili zmago s 105:100, s tem pa prekinili niz treh zaporednih porazov.

James je v zadnji četrtini dosegel 14 od svojih 33 točk, Kevin Love je skupno dodal 18 točk, Portland pa je še enkrat več ostal brez energije v zadnji četrtini, kljub odlični predstavi Damiana Lillarda, ki je vknjižil 33 točk in po šest skokov in podaj.