San Antonio zlahka čez Cleveland, poraz Udriha proti Vujačiću

V derbiju večera lige NBA so v San Antoniu gostovali prvaki iz Clevelanda. Gledalci, ki so pričakovali napet dvoboj v stilu končnice, so bili globoko razočarani. Čeprav je Cleveland posredno igral tudi za vodilno mesto na vzhodni konferenci, je bila tekma odločena praktično že v prvem polčasu. Prvo četrtino so dobili domačini za 10 točk, ob polčasu pa že vodili za 14. Ko je v tretji četrtini parket zaradi udarca v vrat zapustil tudi LeBron James, ki se ni več vrnil v igro, je bilo jasno, da bo zmaga ostala v Teksasu.

Kawhi Leonard je poleg odličnega dela v obrambi svoje ponovno opravil tudi v napadu – bil je najboljši strelec tekme s 25 točkami, na drugi strani jih je James dosegel 17. Cleveland je dosegel najmanj točk v sezoni, San Antonio pa peto zaporedno zmago. Skupaj imajo v letošnji sezoni varovanci Gregga Popovicha proti obema finalistoma lanske sezone štiri zmage brez poraza, povprečna razlika v teh tekmah pa je bila 20 točk.

Oklahoma je v Dallasu za točko premagala domačo ekipo, odločilni koš je dosegel Russel Westbrook nekaj sekund pred koncem tekme, po tem ko so igralci Oklahome v zaključku tekme zaostajali že za 13 točk, na koncu pa naredili delni izid 14:0. Westbrook je dosegel 37. trojni dvojček v sezoni, 37 točkam je dodal 13 skokov in 10 asistenc. Skupno je bilo letos v ligi NBA doseženo že 100 trojnih dvojčkov.

V slovenskem derbiju med Detroitom in New Yorkom so slavili slednji, trojka Carmelo Anthony, Kristap Porzingis in Derrick Rose je skupaj dosegla 73 točk, Saša Vujačić je v minuti igre zgrešil en met za tri točke. Je pa izdatnejšo minutažo na drugi strani dobil Beno Udrih, ki je igral slabih 13 minut, v tem času pa dosegel 6 točk ob metu iz igre 3:4, imel je še tri skoke in tri asistence.

Nocoj nas čaka nov slovenski obračun – Detroit bo doma gostil Miami Heat Gorana Dragića. Gre za dvoboj ekip, ki se borita za mesto, ki še vodi v končnico.