San Antonio z dominantno predstavo na 1. tekmi do vodstva v seriji z Oklahomo City

Košarkarji San Antonio Spurs so na prvi tekmi serije konferenčnega polfinala zahodne konference zabeležili visoko zmago nad Oklahomo City Thunder (124:92), s katero so v seriji povedli z 1:0. To je bila hkrati peta zaporedna zmaga Ostrog v letošnji končnici.

San Antonio je bil dominanten že od samega začetka tekme, pod košem pa je blestel LaMarcus Aldrige, ki je z 38 točkami prikazal najboljšo predstavo sezone. Krilni center, ki se je Ostrogam pridružil poleti, je zadel 18 od 23 metov iz igre, med drugim tudi prvo trojko sezone. Najkoristnejši igralec finalne serije leta 2014, Kawhi Leonard, je dodal 25 točk, pet skokov in pet podaj, v vsega 22 minutah igralnega časa. Ostroge so na tekmi vodile že s 43 točkami razlike, v zadnji četrtini pa je glavni trener Gregg Popovich, odpočil vse igralce začetne peterke.

Dvomestno število točk je pri San Antoniu dosegel še stari znanec slovenskih košarkarskih parketov, Danny Green, ki je zadel pet od šestih metov za tri točke, in tekmo zaključil z 18 točkami. San Antonio je iz igre metal kar 60,7-odstotno (51/84), od tega za tri 60,0-odstotno (9/15).

Za Oklahomo City sta nekoliko slabšo tekmo odigrala Kevin Durant, ki je zadel le šest od 15 metov iz igre in dosegel 16 točk, in Russell Westbrook (5/19 iz igre), ki je vknjižil 14 točk in devet podaj. Najboljši strelec Thunderja je bil Serge Ibaka z 19 točkami, a je zbral le dva skoka.

Druga tekma serije bo v San Antoniu na sporedu v ponedeljek.

Liga NBA, končnica, konferenčni polfinale

Zahod:

SAN ANTONIO – Oklahoma City 124:92 (43:20, 30:20, 32:26, 19:26) [1:0]
(Aldridge 38 (6 skokov), Leonard 25 (5 skokov, 5 podaj); Ibaka 19, Durant 16 (8 skokov, 6 podaj))

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.