San Antonio vrnil udarec, Cleveland ponovno gladko

San Antonio je izenačil tekaško serijo na 1:1, prvaki pa proti Torontu pred gostovanjem v Kanadi vodijo že z 2:0.

V Clevelandu so gledalci ponovno spremljali dominantno predstavo prvakov, predvsem LeBrona Jamesa. James je dosegel 39 točk in na večni lestvici strelcev v končnici lige NBA prehitel Kareem Abdul-Jabbara, zaostaja samo še za Michaelom Jordanom. Prvič v končnici v karieri je James v več kot eni četrtini presegel mejo 15-ih točk. Cleveland je s 125-imi doseženimi točkami postavil rekord kluba v končnici.

Toronto se je skušal Clevelandu tokrat upreti z nižjo začetno peterko, na klopi je tako obsedel Litovec Jonas Valanciunas, Serge Ibaka pa se je pomaknil na položaj centra. Toda to Torontu ni prineslo večjega uspeha, v napadu se je mučil DeMar DeRozan, ki je prvi koš iz igre dosegel šele na začetku zadnje četrtine. Toronto je zadnjo četrtino igral tudi brez Kyla Lowryja, ki si je v tretji četrtini zvil gleženj, do takrat je dosegel 20 točk.

Cleveland je bil izjemno razpoložen pri metu za tri točke, zadel jih je kar 18, Channing Frye 5. Kyrie Irving je bil poleg Jamesa najboljši strelec, dosegel je 22 točk in imel 11 asistenc.

Pri Torontu je Valanciunas dosegel 23 točk, Cory Joseph 22.

LeBron James še ni izgubil serije, v kateri je njegovo moštvo vodilo 2:0.

V San Antoniu so domači na drugi tekmi pokazali precej boljšo predstavo in prepričljivo premagal Houston. Ob polčasu so vodili za 10 točk, po izenačeni tretji četrtini pa so zadnjo domačini dobili za 20 točk.

Domači so v obrambi ustavili prvega zvezdnika Houstna Jamesa Hardna, na koncu je dosegel 13 točk ob metu iz igre 2:17, v devetih poizkusih za tri točke je zadel dvakrat.

Pri San Antoniu je Kawhi Leonard dosegel 34 točk, imel 8 asistenc in 7 skokov, Tony Parker je dosegel 18 točk, vendar si je ob tem na začetku zadnje četrtine tudi poškodoval koleno in bo potreben pregled z magnetno resonanco. Je pa Tony Parker kot prvi organizator igre poleg Jerryja Westa v končnici s to tekmo presegel 4.000 doseženih točk, na večni lestvici nastopov v končnici pa je prehitel Kobeja Bryanta in je zdaj peti.

Najboljši strelec Houstna je bil Ryan Anderson z 18-imi točkami, Eric Gordon jih je dodal 15.

Domačini so imeli odličen met iz igre, 54,5%, zbrali pa so tudi 15 skokov več od gostov.