San Antonio prevzel vodstvo v seriji

Igralci San Antonia, ki že igrajo brez Tonyja Parkerja, so v izjemno izenačeni tekmi v podaljšku tudi brez v četrti četrtini poškodovanega Kawhi Leonarda prišli do tretje zmage v seriji.

Konec rednega dela je pri izenačenju 101:101 James Harden storil dvomljiv prekršek v napadu, na drugi strani pa je trojko zadel Patty Mills, vendar je bil njegov met nekaj stotink prepočasen, tako da sta ekipi odigrali podaljšek.

Tam je blestel Danny Green, ki je v podaljšku dosegel 7 od svoji 16-ih točk. Leonard je tekmo končal z zvitim gležnjem, po tem ko je stopil na nogo Jamesa Hardna, do odhoda z igrišča je dosegel 22 točk in 15 skokov. Patty Mills je tekmo končal z 20-imi točkami, LaMarcus Aldridge jih je dosegel 18. Odlično partijo je odigral zimzeleni Manu Ginobili, ki je dosegel 12 točk, med drugim tudi dvignil dvorano na noge z zabijanjem v prvi četrtini, imel je še 7 skokov in 5 asistenc ter en izjemno pomemben blokiran met, ko je v podaljšku Hardnu preprečil možnost izenačenja.

Harden je na drugi strani dosegel 33 točk, 10 skokov in 10 asistenc, imel pa je tudi 9 izgubljenih žog. Patrick Beverly je dosegel 20 točk, Ryan Anderson pa 19.