San Antonio odpihnil Rakete za finale zahoda z Bojevniki

San Antonio je na gostujočem parketu v Houstnu na šesti tekmi polfinala zahodne konference trojke metal 5:22, ob tem pa sta v moštvu manjkala prva zvezdnika Kawhi Leonard in Tony Parker. Če bi pred tekmo ob tem scenariju morali napovedati rezultat, verjetno ne bi bilo veliko ‘norcev’, ki bi stavili na San Antonio, kaj šele na zmago San Antonia za 39 točk!

Toda ravno to se je zgodilo v Houstnu. Gosti so popolnoma nadigrali domačine, prikazali briljantno kolektivno predstavo v obrambi in napadu, na drugi strani pa je popolnoma zatajil eden najboljših napadov v ligi NBA, zatajil pa je tudi prvi zvezdnik ekipe James Harden.

San Antonio je že do polčasa vodil za 19 točk, ob koncu tretje četrtine vodstvo povišal na 23 točk, zadnjo pa dobil celo z največjo razliko – 16 točk.

Najboljši igralec tekme je bil v tej končnici večkrat kritizirani LaMarcus Aldridge, ki je dosegel 34 točk (največ v tej sezoni) in 12 skokov. Jonathon Simmons je dosegel 18 točk, Patty Mills pa 14. Da je šlo skorajda za revialno tekmo priča dejstvo, da je točke za San Antonio doseglo 12 igralcev, igralo pa vseh 13.

Tudi pri Houstnu, ki je znal v končnici odigrati tudi samo s sedmimi igralci v rotaciji, je logično zaigralo vseh 13 igralcev v ekipi, točke pa doseglo 8. Trevor Ariza je dosegel 20 točk, Clint Capela pa 15. Harden je tekmo končal z desetimi točkami, po pet vsak polčas, že v prvem polčasu je zbral 5 izgubljenih žog (skupaj 6), met iz igre pa je imel 2:11, zadel je samo dve trojki (iz devetih metov).

San Antonio je zbral 60 skokov, na drugi strani Houston samo 37. 32 akcij je San Antonio zaključil z asistenco, domačini samo 14.

To je bila že dvajseta zmaga Gregga Popovicha nad Mikom D’Antonijem v končnici, s čimer se je trenerski mag izenačil po največjem številu zmag proti enemu trenerju s Philom Jacksonom, ki je tolikokrat v končnici premagal tudi Jerryja Sloana.

V noči na ponedeljke čaka San Antonio prva tekma finala zahodne konference, gostovali bodo pri Bojevnikih iz Golden State-a.