San Antonio melje dalje, Durant zagotovil zmago Oklahomi

V senci zmagovitega niza zmag aktualnih prvakov Golden State Warriorsov, eno izmed najboljših sezon v zgodovini franšize pišejo San Antonio Spursi, ki so v ponedeljek s 106:92 premagali Indiano Pacerse, za šesto zmago v nizu. Skupno je to že 24. zmaga v sezoni na 29 tekmah, San Antonio pa je v tej sezoni na domačem parketu še neporažen (19-0).

Dvoboj dveh najboljših obramb v ligi je zaznamovala tudi bitka Kawhija Leonarda, najboljšega obrambnega igralca lige v minuli sezoni, in Paula George, ki v tej sezoni, po tem, ko je večino prejšnje zaradi poškodbe izpustil, igra odlično. V ponedeljek je veliko bolje odigral Leonard, ki je dosegel 24 točk, v neposredni bitki z PG-jem pa je najboljšega strelca Indiane prisilil, da iz igre zadane le enega od 14 metov, in doseže skromnih sedem točk. Zmago je San Antoniu v zadnji četrtni, ko je dosegel devet od svojih 15 točk, zagotovil Tony Parker.

Izjemno razburljivo tekmo so spremljali navijači v Staples Centru, kjer sta si udarce, kot dva težkokategornika zadajali moštvo Los Angeles Clippers in Oklahoma City Thunder. Domači so še v uvodnih minutah zadnje četrtine vodili z osmimi točkami razlike, a se je Oklahoma City vrnila v igro. V zadnje tri minute tekme sta ekipi vstopili poravnani na 93, nato pa se je začela bitka, pri kateri nobeno od moštev ni popustilo niti za milimeter.

Zmago je Thunderju zagotovil Kevin Durant, ki je najprej 5,8 sekunde pred koncem zadel met za 100:99, po minuti odmora na nasprotni strani igrišča še blokiral met za zmago s strani Chrisa Paula. Zadnji juriš Oklahoma City Thunderjev je sprožil Russell Westbrook, ki je v zadnjih 48,8 sekundah tekme dosegel pet od svojih 33 točk.

Durant se je na koncu ustavil pri 24 točk, na drugi strani je Paul prispeval 32 točk in deset podaj, Blake Griffin pa 15 in sedem skokov.

New York Knicksi so po štirih zaporednih zmagah, parket Madison Square Gardena v ponedeljek zapustili sklonjenih glav. Od čete Dereka Fisherja so bili s 107:99 boljši Orlando Magici, pri katerih je odlično igral Nikola Vučević, ki je s 26 točkami izenačil najboljši dosežek sezone, dodal pa je še devet skokov.

Tekma je bila odločena v zadnjih minutah. Še tri minute pred koncem so se Knicksi, ki nikoli na tekmi niso vodili, približali na 93:92, nato pa je Orlando odgovoril z delnim izidom 11:2, pobegnil na 104:94, nato pa so igralci Magicov tekmo le še mirno pripeljali do konca.

Saša Vujačić je tokrat na parketu preživel pet minut, v tem času pa zgrešil oba meta iz igre. V statistiko je vpisal en skok in eno izgubljeno žogo. Najboljši strelec New Yorka je bil Lance Thomas, ki je zadel vseh devet metov iz igre, od tega tri trojke, za 24 točk.

Liga NBA, redni del sezone, 21. 12.:

WASHINGTON – Sacramento 113:99 (34:35, 29:24, 21:25, 29:15)
(Gortat 27 (16 skokov), Temple 23 (5 skokov); Cousins 22 (8 skokov), Gay 16 (7 skokov))

BOSTON – Minnesota 113:99 (34:26, 26:27, 32:19, 21:27)
(Olynyk 19 (5 skokov), Crowder 18 (10 skokov); Wiggins 26, Towns 25 (16 skokov))

New York – ORLANDO 99:107 (21:29, 25:23, 27:26, 26:29)
(Thomas 24, Anthony 23 (6 podaj); Vučević 26 (9 skokov), Harris 20)

ATLANTA – Portland 116:97 (26:17, 29:26, 22:15, 29:39)
(Schroder 18, Teague 13 (8 podaj); Crabbe 19, Harkless 14)

Chicago – BROOKLYN 102:105 (22:29, 33:29, 23:27, 24:20)
(Butler 24, P. Gasol 20 (9 skokov); Lopez 21 (12 skokov), Young 16 (13 skokov))

HOUSTON – Charlotte 102:95 (27:28, 18:16, 24:16, 33:35)
(Harden 36 (7 podaj, 5 skokov), Jones 17 (6 skokov); Walker 14 (6 podaj, 5 skokov), Lin 13 (5 podaj))

SAN ANTONIO – Indiana 106:92 (23:21, 27:27, 29:22, 27:22)
(Leonard 24 (6 skokov, 5 podaj), Parker 15; Stuckey 16, G. Hill in J. Hill (9 skokov) po 15)

UTAH – Phoenix 110:89 (33:31, 21:22, 25:18, 31:28)
(Hayward 24, Favors 18 (9 skokov); Knight 26, Warren 9)

LA Clippers – OKLAHOMA CITY 99:100 (29:23, 23:27, 25:22, 22:28)
(Paul 32 (10 podaj, 5 skokov), Griffin (7 skokov, 5 podaj) in Redick po 15; Westbrook 33 (7 podaj, 5 skokov), Durant 24 (9 skokov, 7 podaj))

Slovenec v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 5 minut (0/1 za dve, 0/1 za tri), 1 skok in 1 izgubljena žoga.