San Antonio in Cleveland že v 2. krogu, triler v Bostonu pripadel Celticsom

V Ligi NBA sta že znana dva udeleženca konferenčnega polfinala, tako na Vzhodu, kot na Zahodu. V vzhodni konferenci so se skozi prvi krog končnice najhitreje prebili Cleveland Cavaliersi, ki so s 4:0 v zmagah odpravili Detroit Pistonse, na Zahodu pa so San Antonio Spursi ‘pometli’ z Memphis Grizzliesi. Serija med Boston Celticsi in Atlanto Hawksi je po pravem trilerju v TD Gardenu poravnana na 2:2, branilci naslova Golden State Warriorsi pa so z zanesljivo zmago nad Houston Rocketsi le še zmago oddaljeni od napredovanja.

V Bostonu so Celticsi po podaljšku dobili četrto tekmo serije proti Atlanti Hawks (104:95), obe moštvi pa imata zdaj na svojem računu po dve zmagi. Atlanta je še šestič v tej sezoni izgubila tekmo v podaljšku, tekme, ki se je odločala v dodatnih petih minutah, pa Hawksi niso dobili že zadnji dve leti. Odlično je odigral Paul Millsap, ki je dosegel kar 45 točk in dodal 13 skokov, a na drugi strani je imel Boston v svojih vrstah Isaiaha Thomasa, ki je dosegel 28 točk, in Marcusa Smarta, ki je priščipnil 20 točk. Atlanta je na tekmi vodila že s 16 točkami razlike, a se je Boston vrnil v igro, in popolnoma dominiral v podaljšku, kjer je Hawksom dopustil, da so dosegli le tri točke, Celticsi pa so jih dali 12. Serija se seli v Atlanto, kjer bo v torek na sporedu peta tekma.

Bolj kot o visoki zmagi Golden State Warriorsev nad Houston Rocketsi (121:94), se je v nedeljo v Houstonu govorilo o novi poškodbi Stephena Curryja. Najboljšemu strelcu rednega dela sezone je ob koncu prvega polčasa spodrsnilo na spolzkem parketu, ob tem pa mu je nerodno zvilo desno nogo, s kolenom pa je še udaril ob parket. V drugem polčasu Curry ni zaigral, več pa bo znanega v kratkem. Kot, da bi poškodba prvega zvezdnika ekipe motivirala njegove soigralce, so Bojevniki po glavnem odmoru popolnoma uničili igralce Houstona. V tretji četrtini je Golden State dosegel kar 41 točk, Houston le 20, in prišli do visokega vodstva, ki ga do konca tekme niso več izpustili. Moštvi potujeta v Oakland, kjer bo v sredo na sporedu peta tekma, le upamo pa lahko, da bomo na njej videli tudi Stepha Curryja.

San Antonio je v Memphisu premagal Grizzliese s 116:95, in tako še devetič v zgodovini kluba svojega nasprotnika premagal s 4:0 v seriji. Najboljši strelec Ostrog je bil znova Kawhi Leonard z 21 točkami. Memphis, ekipa, ki so jo v tej sezoni prizadele mnoge poškodbe ključnih igralcev, je še tretjič v zadnjih šestih sezonah končnico zaključila v prvem krogu. Ostroge so tekmo prelomile v tretji četrtini z delnim izidom 22:8, igralcem Memphisa, Lance Stephenson je bil najboljši strelec svoje ekipe s 26 točkami, pa je preprosto zmanjkalo sape. Spursi zdaj čakajo zmagovalca serije med Oklahomo City Thunder in Dallas Mavericksi, OKC pa je le še zmago oddaljena od napredovanja (3:1 v zmagah).

Cleveland Cavaliersi so se v Detroitu znova zanesli na svojega prvega organizatorja igre, Kyrieja Irvinga, ki jih je z 31 točkami, 20 v drugem polčasu, vodil do zmage nad Pistonsi, s 100:98. Cavsi so tako še na 12. zaporedni tekmi v končnici premagali Detroit, in zdaj čakajo zmagovalca serije med Atlanto in Bostonom.

Liga NBA, končnica, 1. krog

Vzhod:

BOSTON – Atlanta 104:95* (24:21, 22:27, 24:25, 22:19, 12:3) [2:2]
(Thomas 28 (6 podaj), Smart 20 (8 skokov, 5 podaj); Millsap 45 (13 skokov), Teague 13 (5 podaj))
*Po podaljšku.

Detroit – CLEVELAND 98:100 (28:26, 24:28, 26:29, 20:19) [0:4]
(Morris 24, Harris 23 (13 skokov); Irving 31 (5 podaj), James 22 (11 skokov, 6 podaj))

Zahod:

Memphis – SAN ANTONIO 95:116 (19:25, 26:22, 21:37, 29:32) [0:4]
(Stephenson 26, Barnes (7 skokov) in Randolph (7 skokov) po 15; Leonard 21 (7 skokov), Parker 16)

Houston – GOLDEN STATE 94:121 (29:29, 27:27, 20:41, 18:24) [1:3]
(Howard 19 (15 skokov), Harden 18 (10 podaj, 7 skokov); Thompson 23 (5 podaj), Iguodala 22 (5 skokov))

*V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.