Salin in Begić poskrbela, da se ni ponovil scenarij z Metalcem

Rubrika: Eurocup

Union Olimpija je v 4. kolu Eurocupa pred slabimi 4000 gledalci v Stožicah z 89:84 ugnala ruski Zenit in si zagotovila lepo izhodišče za preboj v naslednji stadij tekmovanja.

Čeprav so se gostje iz St. Petersburga na koncu nevarno približali, domači pa zgrešili 15 prostih metov, kar je nekoliko spominjalo na tragično sobotno predstavo na tekmi ABA Lige z Metalcem, so varovanci Aleša Pipana vendarle uspeli odbiti vsak napad gostov in s podporo Green Dragonsov slaviti. Štiri sekunde pred koncem je imel Zenit prek Dmitrija Kulagina priložnost za trojko, s katero bi izsilil podaljšek, a je mladi Rus zgrešil, najboljši igralec tekme Sasu Salin (21 točk in 10 skokov) pa je z dvema prostima metoma zapečatil tekmo.

“Salin mora vsako tekmo odigrati tako. Zaradi tega ga imamo v Olimpiji – da ga spravimo v položaje, preko katerih lahko prerešeta koš nasprotnika,” je po zmagi za Šport TV dejal trener Pipan.

Čeprav je bila tekma najverjetneje zadnja za Mirzo Begića, pa je tudi ta odigral izjemno, dosegel 17 točk, 3 skoke in 3 podaje ter povsem zaklenil prostor pod obročem.

Ljubljančani so tekmo udarno začeli in zadeli vseh prvih šest trojk ter tako goste že na po sedmih minutah pahnili v visok zaostanek s 25:11. V drugi četrtini se potek dogodkov ni spremenil, ravno tako ne v tretji. Gostje so s 23:13 dobili zadnji del igre, a jim je za popoln preobrat zmanjkalo tako časa, kot so bili Ljubljančani za kaj takega tokrat preveč zbrani.