S stotico zagrozili Partizanu

Cinkarnarke so se v tretjem kolu BTRAVEL WABA lige pred domačimi gledalci pomerile z ekipo Kraljeva in slavile visoko zmago s 101:47. Celjanke so po treh odigrani kolih zbrale dve zmagi in en poraz.

Liga Waba Btravel, 3. krog, 18.10.
ŽKK CINKARNA CELJE – ŽKK Kraljevo 101:47 (26:11, 28:11, 26:12, 21:13)
ŽKK Cinkarna Celje: Slonjšak 21 (6 skokov in 6 podaj), Friškovec 16, Ocvirk 15 (5 ukradenih žog); Bajić 10 (6 podaj)

V 3. kolu regionalne BTRAVEL WABA lige so se košarkarice Cinkarne Celje pomerile z ekipo Kraljeva. Celjanke so na domačem parketu že v prvi četrtini postavile stvari na svoje mesto. Že v deseti sekundi tekme je kapetanka Larisa Ocvirk zdela za 2:0, kasneje je Zala Friškovec z natančnim metom z razdalje povedla svojo ekipo s 4:0.  V tretji minuti prve četrtine je Ocvirkova s protinapada povišala na 8:0. Srbkinje so svoj prvi koš dosegle 4. minuti tekme (8:2). Celjanke so zelo agresivno zaigrale v obrambi, v napadu pa so bile zelo natančne in prvo četrtino tako dobile 26:11. Drugi del igre je bil ponovno povsem “celjski”. V 4. minuti druge četrtine je Zala Friškovec ob zadetem metu in hkrati osebni napaki gostujče igralke, zadela še dodatni prosti met in povišala vodstvo Cinkarne Celje na +20 (36:16).  Z zelo hitro igro in domiselnimi akcijami so Celjanke polnile koš gostij in na odmor odšle z visoko prednostjo 54:22!!! Tretjo četrtino so povno odločneje začele domačinke in s košem zelo razpoložene Ive Slonjšak v 3. minuti 3. četrtine vodile že 64:22.  Prednost je naraščala iz minute v minuto, semafor je po tridesetih minutah kazal: Cinkarna Celje 80, Kraljevo 34. Tudi zadnja četrtina je bila povsem v znamenju Cinkarnark, ki so prednost večale iz minute v minuto. Dve minuti pred koncem tekme je Zala Friškovec zadela trojko in svojo 16 točko na tekmi, rezultat je bil v korist Celjank 98:42. Z nestrpnostjo smo pričakovali stotico in jo dočakali v zadnji minuti, ko je trojko zadela Anđela Delić in tako postavila končni rezultat 101 proti 47 za Cinkarno Celje.

Najboljša strelka tekme je bila Iva Slonjšak, ki je 21 točkam dodala še šest skokov in prav toliko podaj. Zala Friškovec je dosegla 16 točk, Larisa Ocvirk pa se je ustavila pri petnajstih.

Obe ekipi sta v uvodnih dveh kolih po enkrat zmagali in izgubili. Celjanke so gladko premagale Raguso (99:41), v drugem kolu so gostovale v Bolgariji in tesno z 82:78 klonile v Montani. Ekipa Kraljeva je v uvodnem kolu izgubila v Montani, doma pa premagala zagrebški Medveščak (60:57).

V naslednjem kolu BRATEVL WABA LIGE se bodo Celjanke pomerile z ekipo Partizana 1953. Tekma bo v Gimnaziji Celje – Center v sredo, 25. 10. ob 19. uri.

Damir Grgić, trener ŽKK Cinkarna Celje: “Čestitam svojim igralkam za koncentracijo skozi celotno tekmo. Pričakovali smo veliko težjo tekmo, počasi prihajamo k sebi, zato sem z odnosom na tekmi zelo zadovoljen. Upam, da bomo v nadaljevanju prvenstva nadaljevali s takšno igro.”

Nikola Jovanović, trener ŽKK Kraljevo: “Zelo slabo smo pričeli tekmo in žal se nismo znali vrniti v igro. Čestitam ekipi Cinkarne Celje na zasluženi zmagi.”