S kapetanovo energijo padli Hrvati, vrnil se je Čančar

Rubrika: Reprezentanca

Slovenija je na zadnji za javnost odprti tekmi pred začetkom EP-ja ugnala Hrvaško (74:73). Po poškodbi se je vrnil Vlatko Čančar, z energijo in igro je navdušil Goran Dragić (18 točk). Jutri se bosta ekipi udarili za zaprtimi vrati.

Met za zmago

Hrvaška je imela met za zmago, a je poizkus Daria Šarića (ko bo šlo zares, bo taka žoga šla na Bojana Bogdanovića) zgrešil cilj.

Slovo Dragića in Kokoškova

Če gre verjeti Goranu Dragiću, je bila to NJEGOVA zadnja tekma pred domačo publiko. Gogi po EP 2017 končuje svojo reprezentančno kariero.

Slab 1. polčas

Hrvaška je ob koncu 1. polčasa s serijo 10:2 prišla do vodstva 31:39. Slovenija je porazno metala iz igre, pa tudi obramba ni bila zgledna. Bojan Bogdanović je bil pri večini svojih metov sam, na srečo pa je metal le 4/12 iz igre.

Reakcija Petrovića

V nadaljevanju je Slovenija pokazala več: predvsem v obrambi, od tod pa tudi v napadu. Naši so prišli na 41:41, po košu Dragića pa so naši igralci povedli 43:41. Selektor Hrvatov Aco Petrović je nemudoma zahteval minuto odmora.

Celo +9

Čančar je zadel za 52:50, s serijo 9:0 pa je Slovenija ušla na 63:55. Ko se je pričakovalo, da bo po 68:60 (vodili smo tudi 72:83) mirno zaključila tekmo, se to ni zgodilo. Zatajili so najbolj izkušeni, a to ni bilo usodno. Slovenija je na koncu slavila, zmaga pa je v dani situaciji dobra popotnica.