Russell Westbrook v mesecu marcu kot Michael Jordan aprila 1989

Russell Westbrook v dresu Oklahome City Thunder nadaljuje s sijajno sezono in še naprej piše zgodovino. Westbrook je dosegel 26 točk, zbral pa še 12 podaj in 11 skokov za 16. trojni dvojček sezone, Oklahoma City pa je v Kanadi premagala Toronto Raptorse, s 119:100.

Za Westbrooka je bil to že sedmi trojni dvojček v mesecu marcu, to pa je najvišje število trojnih dvojčkov v enem mesecu po tem, ko jih je Michael Jordan aprila 1989 prav tako zbral sedem. Poleg tega ima največ trojnih dvojčkov v sezoni po Magicu Johnsonu in 17-ih trojnih dvojčkih v sezoni 1988/89.

Oklahoma City je na tekmi vodila že s 26 točkami razlike, na koncu pa podaljšala trenutni najdaljši niz zmag v Ligi NBA. Najboljši strelec Thunderjev je bil Kevin Durant s 34 točkami. Za Toronto je 19 točk dosegel DeMar DeRozan, Norman Powell pa je z 18 točkami postavil nov rekord kariere.

New York Knicksi so morali v ponedeljek priznati premoč New Orleans Pelicansom, ki so Kratkohlačnike premagali z 99:91, in s tem prekinili niz treh zaporednih porazov. Pelikani so tako dobili prvo tekmo v sezoni, na kateri so dosegli manj kot 100 točk. Pred tem so jih izgubili kar 33 zapored.

Dvoboj je v končnici tekme odločil Jrue Holiday, ki je v zadnji četrtni dosegel 10 od svojih 23 točk. New York, ki je na tekmi vodil že z 10 točkami razlike, je imel tri minute pred koncem pri rezultatu 85:84 priložnost, da prevzame vodstvo, a je Jose Calderon zgrešil met za tri točke. Holiday je za tem najprej zadel dva prosta meta za 88:85, nato žogo še uspešno položil v koš, vse skupaj pa kronal s težkim metom iz razdalje. Pelicansi so tekmo nato le še mirno pripeljali do konca.

Carmelo Anthony je za New York dosegel 22 točk, Robin Lopez jih je dodal 17, Kristaps Porzingis pa je tekmo zaključil s 16 točkami, 10 skoki in tremi blokadami. Saša Vujačić, ki je tekmo znova začel v prvi peterki New Yorka, je v 13 minutah igre dosegel šest točk.

Košarkarji Miami Heata so brez Gorana Dragića, ki je tekmo izpustil zaradi bolezni, premagali Brooklyn Netse, s 110:99. Odličen je bil Dwyane Wade s 30 točkami, levji delež pa je k zmagi prispeval tudi Hassan Whiteside, ki je s 27 točkami postavil nov rekord kariere.

Po tem, ko je Brooklyn v uvodnih dveh četrtinah iz igre metal kar 61-odstotno, so v drugem polčasu igralci Miamija strnili svoje vrste, in Netse prisilili, da iz igre mečejo le 46-odstotno, s tem pa si je Vročica zagotovila 43. zmago v sezoni.

Liga NBA, redni del sezone, 28. 3.:

MIAMI – Brooklyn 110:99 (27:27, 30:25, 25:23, 28:24)
(Wade 30 (9 podaj), Whiteside 27 (8 skokov); Lopez 26, Young 20 (9 skokov))

Toronto – OKLAHOMA CITY 100:119 (21:27, 27:34, 26:36, 26:22)
(DeRozan 19 (5 podaj), Powell 18; Durant 34 (8 skokov, 8 podaj), Westbrook 26 (12 podaj, 11 skokov))

Chicago – ATLANTA 100:102 (31:22, 14:30, 26:28, 29:22)
(Rose 20 (5 podaj, 5 skokov), Gasol 19 (11 skokov, 5 podaj); Teague 26 (7 podaj, 6 skokov), Horford (10 skokov) in Schroder po 14)

Memphis – SAN ANTONIO 87:101 (18:32, 27:21, 23:28, 19:20)
(Carter 14, Green 12 (5 skokov); Aldridge 31 (13 skokov), Mills 17)

MINNESOTA – Phoenix 121:116 (40:37, 26:24, 33:23, 22:32)
(Wiggins 32 (5 skokov), Towns 27 (10 skokov, 5 podaj); Booker (5 podaj) in Knight (5 podaj) po 30)

NEW ORLEANS – New York 99:91 (24:28, 25:26, 19:10, 31:27)
(Holiday 22 (6 skokov, 6 podaj), Douglas 16 (5 skokov); Anthony 22 (6 podaj, 5 skokov), Lopez 17 (5 skokov))

Denver – DALLAS 88:97 (24:28, 22:22, 20:22, 22:25)
(Barton 23 (8 skokov), Mudiay 16 (7 podaj, 6 skokov); Barea 18 (11 podaj), Powell 16 (7 skokov))

UTAH – LA Lakers 123:75 (34:16, 30:21, 34:21, 25:17)
(Hood 30, Mack (5 podaj) in Booker (5 skokov) po 17; Williams 16, Clarkson 12 (8 skokov))

PORTLAND – Sacramento 105:93 (37:32, 31:20, 23:11, 14:30)
(Crabbe 21, McCollum 16; Curry 21, Casspi 18 (6 skokov, 5 podaj))

LA CLIPPERS – Boston 114:90 (30:24, 37:26, 25:20, 22:20)
(Rivers 16, Jordan (13 skokov) in Crawford po 15; Thomas 24, Bradley in Smart (5 skokov) po 13)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 18 minut, 6 točk (3/5 za dve, 0/2 za tri), 2 skoka, 2 podaji, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi bolezni ni igral.