Rušilna Crvena zvezda podira rekord za rekordom

Beograjski rdeče-beli so v ABA Ligi dobili še 20. tekmo zapored in že nekaj časa je vsak uspeh nov rekord, ki se vpiše v zgodovino. Tokrat so v dvorani Pionir orožje položili Madžari iz Szolnoka. In to na kakšen način – Crvena zvezda je slavila s kar 90:47! Ne gre dvakrat poudarjati, da je razlika 43 točk rekordna klub z Malega Kalemegdana, odkar poznamo tekmovanje med jadransko druščino. Jaka Blažič je v mozaik stampeda prispeval 10 točk.

Ljubljanski košarkarji so v 20. kolu ABA Lige prišli do 11. zmage, po tem ko so v Stožicah brez kakršnihkoli težav z 82:60 preskočili Zadar. Trije varovanci Aleša Pipana, ki so do ključne prednosti prišli v 2. in 3. četrtini, so bili strelsko razpoloženi, najbolj Blaž Mahkovic z 17 točkami.

Slovenskima moštvoma je tako uspel dvojni uspeh nad hrvaškima nasprotnikoma in tretja zaporedna, komaj peta dvojna zmaga v tej sezoni. Glavnino posla so zmaji tokrat opravili v obrambi, kjer so odlično zaustavili tri gonilne sile Dalmatincev – Josipa Sobina (5 točk), Iva Ivanova (7 točk), James Florence pa je sicer dosegel 16 točk, a je za to porabil neverjetnih 20 metov.

Lahko smo zadovoljni z današnjo zmago. Pot do nje ni bila lahka, pa čeprav rezultat mogoče pokaže na to. Na začetku tekme smo s težavo postavili stvari na svoje mesto. Z menjavami smo le dobili ritem v igri, dobro smo igrali v obrambi in zaustavili njihove strelce z razdalje. Pod košem smo si tudi dobro pomagali. Srečanje smo dobili z dobro obrambo, potem pa je steklo še v napadu. Dosegli smo pomembno zmago,” je po tekmi dejal Pipan.

Gostje so v prvi četrtini izkoristili neodločnost Uniona Olimpije in jo dobili s 17:12, nato pa v naslednjih dveh prejeli kar 49 točk, dali pa vsega 26. Ljubljančani v prihodnjem kolu odhajajo v Aleksandrovac k Igokei, Krka pa pričakuje vodilno Crveno zvezdo.

ABA Liga, 20. kolo

Nedelja, 1. februar:
UNION OLIMPIJA – Zadar 82:60 (12:17, 31:14, 18:12, 21:17)
(Mahkovic 18, Omić 16 in 9 skokov, Prepelič 14; Florence 16, Barać 10)

CRVENA ZVEZDA – Szolnok 90:47
(Zirbes 13, Rebić 12, … Blažič 10, 6 skokov in 2 podaji v 30 minutah)

Ponedeljek, 2. februar.
Igokea- Metalac (20:30)

Sobota, 31. januar:
Cibona – KRKA 76:81 (15:18, 20:22, 22:24, 19:17)
(Siriščević 17, Žižić in Jagodić Kuridža (12 skokov) po 15; Armstead 24, Booker 17 in 9 skokov, Lapornik 11)

Levski – CEDEVITA 78:95
(Pl. Ivanov 22; Bilan 20, Pilepić 13)

MEGA LEKS – Budućnost 96:84
(Musli 25 in 12 skokov, Kešelj 18; Šehović 23, Reynolds in Planinić po 16)

MZT Skopje – PARTIZAN 55:63
(Šehović 19, Lučić 10; Pavlović 13, Andrić 11, … Murić 3, 3 skoki in 2 podaji v 22 minutah)

1 Crvena zvezda 20 20 0 1683:1378 305 40
2 Budućnost 20 15 5 1538:1368 170 35
3 Cedevita 20 14 6 1529:1367 162 34
4 Partizan 20 13 7 1431:1374 57 33
5 Union Olimpija 20 11 9 1472:1414 58 31
6 Krka 20 10 10 1462:1423 39 30
7 Zadar 20 10 10 1439:1483 -44 30
8 Szolnok 20 9 11 1395:1459 -64 29