Rusi v 2. polčasa prevelik zalogaj za Olimpijo

Moštvo Petrol Olimpije je na drugi pripravljalni tekmi doživelo drugi zaporedni poraz. V Kranjski Gori je Zmaje z 79:62 ugnal Nižni Novgorod. Petrol Olimpija v pripravljalnem obdobju tudi po dveh odigranih pripravljalnih tekmah ostaja brez zmage. V Kranjski Gori je Zmaje z 79:62 premagal Nižni Novgorod. Izbranci glavnega trenerja Zorana Martića so v prvem polčasu prikazali zelo dobro predstavo in z zabijanji prišli do vodstva s tremi točkami razlike ob koncu uvodnih 20 minut igre (40:37). V drugem polčasu je sledil padec v igri, Rusi so se razigrali in na koncu slavili zmago z 79:62.

Pri ljubljanskem moštvu je bil najboljši strelec Jan Špan, ki je v statistiko vpisal 19 točk.

Ob tem je že zdaj znano, da se bodo Zmaji v soboto, 15. septembra, ob 19.00 na tekmi, zaprti za javnost v Trstu pomerili z novopečenim italijanskim prvoligašem, v sredo, 5. septembra, pa se bodo Zmaji pomerili s Cibono in ne Bešiktašem, kot je bilo prvotno v načrtu, s Turki pa se bodo pomerili v torek, 11. septembra.