Rogaški derbi, Zlatorog boljši od Gorenjcev

Šenčur GGD je na tekmi 15. kola Lige Nova KBM moral priznati premoč Zlatorogu (72:88), ki z zmago ostaja na vrhu lestvice. Na derbiju v Rogaški Slatini je do zmage prišla domača ekipa, ki je prekinila niz šestih zaporednih zmag Tajfuna (77:60).

ferme

Liga Nova KBM, 15. krog, 21.1.
ROGAŠKA – Tajfun 77:60 (19:16, 18:13, 15:18, 25:13)
Johns 20 (13 skokov, 5 podaj), Davis in Ferme po 16; Grant in Miković (16 skokov) po 17, Vujasinović 11.

V derbiju kola sta se pred polno tribuno v Rogaški Slatini pomerili ekipi domače Rogaške in šentjurskega Tajfuna. Nove zmage, šeste zaporedne, so se veselili igralci Rogaške, ki so Tajfun premagali s 77:60. Za slednjega je bil to prvi poraz po šestih zaporednih zmagah.

Končna razlika ni pravi pokazatelj razmerja moči na parketu. Gostitelji so sicer vodili večji del tekme, a gostje so jim bili vseskozi za petami. V 36. minuti je bilo le 63:58.

V zaključku tekme je prišla do izraza bolj raznolika in razpoložena zasedba Rogaške. Oba trenerja sta igrala z zgolj osmimi igralci, a medtem ko je imel Damjan Novaković razpoloženo skoraj celotno začetno peterko – Johns 20 točk, 13 skokov, 5 podaj, indeks 23, Ferme 16 točk, Davis 16 točk, je imel Jurica Golemac izstopajočega le Milija Mikovića (17 točk, 16 skokov) in Malcolma Granta (17 točk). Slatničani so prav s koši prej omenjenih tekmo zaključili z delnim izidom 14:2.

Rogaško v naslednjem kolu čaka gostovanje v Novem mestu (25. 1.), Tajfun pa bo 27. januarja gostil zasedbo iz Šenčurja.

Šenčur GGD – ZLATOROG LAŠKO 72:88 (20:32, 20:15, 24:22, 8:19)
Pavić 17, Karavdić 15, Collins (9 podaj) in Hadžifejzović (7 skokov) po 13; Tratnik 28 (5 skokov), Špan 22, Rizvić 19 (6 skokov, 5 podaj).

Košarkarji Zlatoroga, ki so v zadnjih štirih tekmah zmagali le dvakrat, so v Šenčurju upravičili vlogo favorita in zanesljivo prišli do dvanajste zmage v Ligi Nova KBM. Z njo so se učvrstili v krog glavnih kandidatov za prvih šest mest, ki vodijo v Ligo za prvaka, Šenčur Gorenjska gradbena družba na drugi strani pa je s četrtim porazom na petih tekmah potrdila svoje mesto v sredini spodnjega dela razpredelnice.

Laščani so zmagali precej težje, kot kaže končni rezultat. Resda so že v prvi četrtini vodili s petnajstimi točkami prednosti, a Šenčur je bil vseskozi nepopustljiv in se je dostojno upiral. Na začetku drugega polčasa se je približal tekmecu, ujel ga je pri rezultatu 57:57, popustil pa je na začetku zadnje četrtine, ko je Zlatorog z delnim izidom 15:2 rešil vprašanje zmagovalca (86:68).

Prvo ime tekme je bil Igor Tratnik, ki je že v prvi četrtini dosegel 15 točk, na koncu pa jih je zbral 28 (met iz igre 11:17, indeks 26). Trener gostov Aleš Pipan je večino tekme odigral z osmimi igralci, med strelce pa se jih je vpisalo le šest. Jan Špan jih je prispeval 22, Ramo Rizvić pa 19 (6 skokov, 5 podaj, indeks 26). Na domači strani je Smiljan Pavić dosegel 17 točk, Sedin Karavdić pa 15.

Zlatorog bo v 16. kolu Lige Nova KBM gostil Union Olimpijo (25. 1.), Šenčur pa bo gostoval v Šentjurju (27. 1.).