Rogaška zapravila +11, Helios na krilih Moke vzel darilo

Z zmago Helios Sunsev proti Rogaški (68:63) se je začel četrtfinale Lige Nova KBM za prvaka. Rogaška je zapravila tri velika vodstva. V prvem in drugem polčasu so Heliosu bežali za 11 (14:25, 50:61), enkrat za 9. A je bilo to premalo. Končnica so gostje odigrali nespametno, trikrat zapored so zapravili žogo, domačini pa so darilo sprejeli z odprtimi rokami. Trener Jakša Vulić je blizu, da ponovi lansko sezono ter dosežek ekipe tedanjega trenerja Gašperja Okorna.

Za tokratno zmago gredo zasluge predvsem razigranemu Janu Močniku, ki je v zadnjih petih minutah dosegel devet točk, s kolektivno igro (skok, podaja, ukr. žoga) je navdušil Hugh Robertson, zbrana sta bila Marjan Čakarun (18 točk, 11 skokov) in Đorđe Lelić (tri zaporedni zadeti prosti meti za vodstvo 64:63).