Rogaška z rekordom Fermeta deklasirala Helios, Zlatorog pa Primorce, do zmage tudi Šenčur

Tadej Ferme je na srečanju med domžalskim Helios Suns in Rogaško dosegel devet trojk, kar je rekord 1. SKL za moške. Rogaška je v Domžalah slavila zmago z rezultatom 86:67. Zlatorog je doma ugnal Sixt Primorsko in ostaja vodilno moštvo lige (94:77). Šenčur je v gorenjskem derbiju ugnal LTH Castings 92:72).

ferme

Liga Nova KBM, 9. krog, 26.11.
Helios Suns – ROGAŠKA 67:86 (15:20, 20:20, 14:19, 18:27)
(Curry 14 Kyzling 12, Močnik in Atanacković po 10; Ferme 32 (9 trojk, 8 podaj) Darwin 19 (6 podaj), Drobnjak 12)

Rogaška je v Domžalah zmagala s 86:67 in tako zabeležila drugo zaporedno zmago oziroma skupno peto, ki jo ob izkupičku 5-3 uvršča med kandidate za zgornji del razpredelnice Lige Nova KBM. Domžalčani so vknjižili tretji poraz v zadnjih štirih tekmah v domačem prvenstvu.

Podatek, da je Helios Suns vodil le enkrat v 40 minutah, in še to na začetku tekme, zgovorno priča o dobri igri izbrancev Damjana Novakovića. Ti so v prvem polčasu zadeli osem trojk iz 15 poskusov, že tedaj pa je blestel Tadej Ferme, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 17 točk (trojke 4:7).

Petindvajsetletni branilec Rogaške je bil tudi v nadaljevanju prvo ime tekme. Na koncu je dosegel 32 točk ter zadel devet trojk iz 15 poskusov. To je drugi najboljši točkovni dosežek v sezoni (Duda Sanadze je v začetku novembra dosegel 33 točk) in tretji najvišji indeks (31).

Od tako razpoloženem Fermetu – Davis Darwin je dodal 19 točk – so bili Domžalčani vseskozi v podrejenem položaju in niti za trenutek niso ogrozili zmage gostov.

Helios Suns bo tekmo devetega kola, gostovanje v Novem mestu, odigral šele konec decembra, Rogaška pa bo naslednjo soboto gostili vodilni Zlatorog.

Jakša Vulić, Helios Suns:
“Košarkarji Rogaške so povsem zasluženo zmagali v Domžalah, saj so nas nadigrali v vseh elementih igre. Od začetka tekme so igrali z veliko več energije in bili hitrejši, poleg tega pa sta se razigrala še Tadej Ferme in Davis Darwin, ki sta skupaj zbrala 51 točk. Karkoli smo poskušali narediti, so imeli gostje odgovor in nam zadali tretji poraz v Ligi Nova KBM.”

Damjan Novaković, Rogaška:
“Nocoj smo bili zelo razpoloženi. Odigrali smo odlično tekmo in zasluženo zmagali z visoko razliko. Vesel sem, da so poškodovani igralci stisnili zobe in odigrali srečanje po svojih najboljših močeh. Zahvalil bi se tudi navijačem, ki so nas v velikem številu podpirali v Domžalah.”

ZLATOROG LAŠKO – Sixt Primorska 94:77 (29:22, 22:15, 25:19, 18:21)
(Barič 24 (5 podaj), Tratnik 22, Špan 20 (6 podaj); Sanadze 19, Kosi 18 (9 skokov), Radulović 8)

Varovanci trenerja Aleša Pipana ostajajo številka ena v Sloveniji. Tudi po osmem kolu so na vrhu razpredelnice; proti Sixt Primorski so zmagali šestič v nizu, kar pomeni, da v Ligi Nova KBM niso izgubili že od sredine oktobra in gostovanja v Domžalah.

Tokrat jim je nasproti stala zasedba s Primorske, ki pa se proti raznovrstni zasedbi Zlatoroga ni znašla. Domačini so že v prvem polčasu nakazali, da točk iz Treh lilij ne bodo izpustili.

Igor Tratnik, Nejc Barič, Jan Špan in Ramo Rizvič so v prvem polčasu skupaj dosegli 44 od 51 točk Zlatoroga, v enakem slogu pa so tudi nadaljevali. Gostje, pri katerih se je v drugem polčasu Dudi Sanadzeju (16 točk v prvem polčasu, na koncu 19) pridružil Jan Kosi (18 točk), niso imeli dovolj orožij za enakovreden boj. Zmagovalec je bil odločen po treh četrtinah (76:56).

Za Zlatorog so omenjeni štirje igralci na koncu skupaj dosegli 78 točk; Barič se je izkazal s 24 točkami in trojkami 6:9 (5 podaj), Tratnik je dosegel dve točki manj, 20 točk kljub metu 1:7 za tri točke je zbral Špan, Rizvić pa je dodal 12 točk in devet skokov.

V devetem kolu bo Zlatorog gostoval v Rogaški Slatini (3. december), Sixt Primorska pa se bo v Kopru pomerila s Šenčurjem GGD (4. december).

Aleš Pipan, Zlatorog Laško:
“Čestitke fantom za zmago proti Sixt Primorski. Pokazali so, da so karakterno zelo močni in na splošno iz pravega testa. Kljub visoki razliki tekma ni bila lahka, smo pa jo ves čas kontrolirali, predvsem v obrambi, v kateri smo v prvi četrtini sicer naredili nekaj napak, a to kasneje popravili in nadaljevali izjemno dobro. Najpomembneje je, da smo zmagali in, da smo v dvorani Tri lilije neporaženi. Tako nameravamo tudi nadaljevati.”

Aleksander Sekulič, Sixt Primorska:
“”

ŠENČUR GGD – LTH Castings  92:72 (28:17, 22:13, 24:25, 18:17)
(Hadžifejzović 20 (5 skokov), Pavić (7 skokov) in Deray po 14; Williams 19 (6 skokov), Bošnjak 18, Rebec 16)

Šenčur Gorenjska gradbena družba je zabeležila drugo zaporedno zmago v Ligi Nova KBM in z njo prišla na petdesetodstotni izkupiček. Na drugi strani LTH Castings ostaja pri enem uspehu in treh zaporednih ničlah.

Gorenjski derbi je v celoti pripadel gostiteljem. Devet igralcev med strelci v prvem polčasu, pri Škofjeločanih pa le Nino Lorenzo Williams s 15 točkami, je bil jasen pokazatelj, da gostje nimajo dovolj širokega nabora igralcev, da bi se kosali z izkušenimi Šentjurčani.

V drugem polčasu se slika na parketu ni bistveno spremenila. Izbranci Radeta Mijanovića so sicer dobili tretjo četrtino, toda razlika dvajsetih točk ob odmoru je bila previsoka za kaj drugega kot častni poraz.

V naslednjem kolu bo LTH Castings 2. decembra gostil Union Olimpijo, Šenčur pa bo 4. decembra gostoval v Kopru pri Sixt Primorski.

Ernest Novak, Šenčur Gorenjska gradbena družba:
“Čestitke igralcem za zmago. Odigrali smo zrelo in timsko. Hvala tudi navijačem za podporo.”