Rogaška ugnala Laščane in izsilila 3. tekmo!

V sredo je v Ligi Nova KBM Rogaška premagala Zlatorog in tako prišla do izenačenja v polfinalni seriji. Odločilna tekma bo na sporedu v petek. Union Olimpija je v torek postala prvi finalist Lige Nova KBM v sezoni 2016/2017.

Liga Nova KBM, polfinale, 2. tekma, 10.5.
Zlatorog Laško – ROGAŠKA 66:76 (20:17, 18:20, 17:12, 11:27) [1:1]
Barič 19 (7 podaj), Špan 11, Krušič 10; Johns 21 (11 skokov), Davis 17 (7 podaj), Drobnjak in Fon po 14.

Zlatorogu pred domačimi gledalci ni uspelo priti do petega finala državnega prvenstva. Laščani, ki pogrešajo poškodovanega prvega strelca Igorja Tratnika, so tokrat morali priznati premoč Rogaški, ki je bila ves čas blizu domačim, v zadnjih minutah pa prevladovala in zasluženo izsilila še tretjo, odločilno tekmo, ki bo v petek. Če bo Rogaški uspelo še enkrat zmagati, bo to zanjo drugi finale DP.

V prvem polčasu sta bili ekipi bolj ali manj izenačeni, še največja prednost je znašala pet točk, dvakrat je za toliko vodil Zlatorog, a so Slatinčani vedno hitro odgovorili. Tudi v praktično vseh statističnih rubrikah sta bili ekipi bolj ali manj poravnani, le pri podajah (13:6) in ukradenih žogah je izstopala domača ekipa (7:4).

V tretji četrtini so bili ves čas rahlo v ospredju Laščani, toda Slatinčani jim niso pustili prevelikega pobega. V 22. minuti so spet vodili za pet točk, po košu in dodatnem prostem metu Nejca Bariča za šest v 23. minuti, minuto pred koncem tretje četrtine pa je Jan Špan s prostima metoma poskrbel za dotlej najvišjo prednost Zlatoroga 55:48.

V zadnjih deset minut je Rogaška vstopila s šestimi točkami minusa. Šest minut in deset sekund pred koncem tekme je Dragiša Drobnjak s trojko Rogaško spet približal na zgolj točko zaostanka (62:61), Taylor Maurice Johns pa je štiri minute in pol pred zadnjo sireno izid izenačil. Darwin Davis in Drobnjak sta nato tri minute pred koncem poskrbela za vodstvo Rogaške s šestimi točkami, ko pa je 1:43 minute pred koncem Miha Fon povišal prednost na 74:66, je postalo jasno, da se bosta ekipi srečali še enkrat.

Pri domačih je bil z 19 točkami, sedmimi podajami in štirimi skoki najbolj razpoložen Barič, pri gostih pa je z 21 točkami in 11 skoki prednjačil Johns. Davis je dodal 17 točk in sedem podaj, Drobnjak, eden odločilnih mož v prelomnih trenutkih, pa je tako kot Fon dosegel 14 točk.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Aleš Pipan, trener Zlatoroga Laško:
Čestitke ekipi Rogaške za zasluženo zmago. Košarkarji Damjana Novakovića so bili preprosto boljša ekipa. Moji fantje niso bili pravi. V dvoboj smo vstopili preslabo in premehko. Imeli smo kar nekaj priložnosti, da se oddaljimo od Slatničanov, a jih nismo znali izkoristiti. V zadnji četrtini so bili odločilni predvsem odlični skoki v napadu košarkarjev Rogaške ter večja zbranost. Veliko mojih fantov še nikoli ni bilo v takšni situaciji, kot je polfinale državnega prvenstva. Na žalost nam ni pomagal niti domač teren. Zdaj se je potrebno zbrati in pozabiti na vse skupaj, saj je jutri nov dan. Pogledati moramo, kaj smo počeli narobe in skušati v enem dnevu popraviti naše napake. Predvsem si želim, da na tretji tekmi ne bomo ponavljali napak iz te druge tekme polfinala. Na petkovi tekmi moramo dati vse od sebe in le tako bomo prišli do želenega finala.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
Na srečanju v Laškem smo imeli kar nekaj težav. Soočiti smo se morali z visokim številom osebnih napak, poškodbo pa je staknil Tadej Ferme, kateremu so med srečanjem zašili rano. Zaradi omenjenih težav smo imeli na tej tekmi nekaj slabših trenutkov. Ob pravem času smo povedli in tekmo zaključili s težko prigarano zmago, ki je rezultat ne pokaže. Resnična hvala vsem našim navijačem, ki so nas spodbujali na tem gostovanju.