Rogaška prvič v polfinalu lige Telemach

Košarkarji Rogaške so na tretji četrtfinalni tekmi Lige Telemach s 86:67 ugnali zasedbo Grosbasketa, niz dobili z 2:1 v zmagah ter se razveselili sploh prvega preboja kluba v polfinale državnega prvenstva. Ta se začenja v sredo, 13. maja, nasprotnik Slatinčanov pa bo domžalski Helios Suns.

LIGA TELEMACH, ČETRTFINALE, 3. TEKMA:

Sobota, 9. maja:

ROGAŠKA – Grosbasket 86 : 67 (25:14, 17:23, 23:17, 21:13) /2:1*/
(Čebular 21, Bubnić 17; Tomić 22, Fon 17)

Košarkarji Rogaške so četrti polfinalisti Lige Telemach. Na odločilni tretji četrtfinalni tekmi so izkoristili prednost domače dvorane in premagali Grosbasket s 86:67.

Rogaška, ki se je prvič v zgodovini uvrstila med štiri najboljše ekipe v Sloveniji, bo v polfinalu igrala s Helios Suns, ki je pripravil edino presenečenje v četrtfinalih, ko je v dveh tekmah izločil Union Olimpijo. Slatinčani bodo imeli v polfinalu prednost dvorane, se pravi, da bodo v sredo, 13. maja, ob 18. uri gostili Domžalčane. Termin drugih tekem je 16. maj, morebitnih tretjih pa dva dni kasneje. V drugem polfinalu se bosta merila Krka in Tajfun.

Zmaga Rogaške je povsem zaslužena, saj so bili varovanci trenerja Damjana Novakovića boljši večji del tekme. Začeli so jo zelo dobro (13:3) in že na odmor bi lahko šli z dvomestno prednostjo, če ne bi Miha Fon v zadnjih sedmih sekundah zadel dve trojki (42:37). V nadaljevanju so oslabljeni gostje vztrajali do 27. minute (52:49), nato pa je do izraza vendarle prišla kakovost in daljša klop gostiteljev, ki so z nizom trojk pobegnili na 60:49.

Rogaška je zadela kar 14 trojk iz 29 poskusov, njena najboljša posameznika pa sta bila Sandi Čebular z 21 točkami (trojke 4:6) ter Dražen Bubnić (17). Pri Grosbasketu je izstopal Boban Tomić z 22 točkami.

* – izid v zmagah, ekipi sta igrali na dve dobljeni tekmi.

LIGA TELEMACH, POLFINALE, 1. TEKMI:

Sreda, 13. maja, ob 18.00:
ROGAŠKA : HELIOS SUNS (spletni prenos)

Ob 20.00:
KRKA : TAJFUN (prenos na TV Slovenija)

Drugi tekmi bosta na sporedu v petek (Helios Suns : Rogaška, ob 18.00, prenos na TV Slovenija) in soboto (Tajfun : Krka, ob 19.00, spletni prenos), morebitni tretji pa sledita v ponedeljek, 18. maja.