Rogaška premočna za LTH, Zlatorog in Helios v ligi za prvaka

Kolo pred koncem prvega dela Lige Telemach so znane vse ekipe, ki bodo zaigrale v Ligi za prvaka. Rogaški sta se tam z zmagama v 17. kolu pridružili še zasedbi Zlatoroga iz Laškega in Helios Sunsev. Poleg omenjene trojice bodo med najboljšo šesterico zaigrale še ekipe Krke, Tajfuna in Union Olimpije.

Liga Telemach, 17. krog, 5.3.
LTH Castings – ROGAŠKA 70:86 (26:20, 14:29, 15:25, 15:12)
(Morina 21 (7 skokov), Abramovič 13; Mijović 27, Primorac 19)

Kljub temu, da so si že pred časom zagotovili prvo mesto in uvrstitev v Ligo Telemach za prvaka, košarkarji Rogaške ne popuščajo. Na gostovanju v Škofji Loki so zabeležili deseto zaporedno zmago, skupno pa štirinajsto v petnajstih tekmah. Poraza ne poznajo že več kot tri mesece oziroma od konca novembra.

LTH Castings je doživel tretji poraz v nizu in je z mislimi že v Ligi za obstanek, ki se bo začela 16. marca. Do tedaj ga čaka še gostovanje pri Zlatorogu.

Rogaška je novo zmago zabeležila brez prvega strelca in skakalca Coryja Remekuna. Odločilno razliko si je ustvarila v drugi četrtini in na začetku drugega polčasa. Med 14. in 23. minuto je naredila delni izid 29:10 in od zaostanka 30:32 prišla do vodstva 57:42.

Odsotnost Remekuna je zapolnil Milivoje Mijović, ki je odigral svojo najboljšo tekmo v dresu Rogaške. Dosegel je 27 točk ob metu 5:6 za dve točki ter 5:6 za tri točke. 19 točk je dodal Mladen Primorac, 15 pa Tadej Ferme. Rogaška je zadela tudi 14 trojk.

Elektra –  ZLATOROG LAŠKO 62:121 (14:35, 10:33, 16:29, 22:24)
(Omladič 17, Kosi 15; Vašl 20, Krušič 19 (12 skokov))

Košarkarji Zlatoroga so drugi udeleženci Lige Telemach za prvaka, ki so si mesto v šestčlanskem tekmovanju zagotovili prek rednega dela. Poleg Laščanov bodo v njej igrali še Tajfun, Krka, Union Olimpija, Rogaška in Helios Suns.

Zlatorog si je mesto med prvimi tremi ekipami zagotovil kolo pred koncem z zanesljivo zmago pri zadnjeuvrščeni Elektri. Sicer pa je bila za varovance trenerja Aleša Pipana to osma zmaga na zadnjih devetih tekmah oziroma enajsta v sezoni.

Gostje so bili ob polčasu na dobri poti, da zrušijo rekord po številu doseženih točk v Ligi Telemach, ki ga je postavil Helios Suns v prvem krogu te sezone prav proti Elektri. Domžalčani so tedaj zmagali s 134 doseženimi točkami, Zlatorog pa je bil po prvih 20 minutah pri 68 točk.

V drugem polčasu je Zlatorog malce popustili, oziroma so si igralci razdelili minutažo, vseeno pa je na koncu vpisal tretji najboljši tovrstni dosežek v tej sezoni. Več točk je dosegel le še Šenčur (124).

Zlatorog bo redni del – Liga za prvaka se bo nadaljevala 19. marca – končal 9. marca v Škofji Loki, Elektra pa bo dan prej gostovala v Portorožu. Liga za obstanek se bo začela 16. marca.

Lastovka – HELIOS SUNS 57:78 (17:16, 9:30, 13:20, 18:12)
(Pušič 11, Shaskov 9 (9 skokov); Močnik 19, Atanacković (7 skokov) in Lelić po 13)

Košarkarji Helios Suns so si z zmago na  mestnem derbiju proti Lastovki kot zadnji zagotovili mesto v Ligi Telemach za prvaka. Novinca v prvoligaški druščini in finalista Pokala Spar so premagali še drugič v sezoni, tokrat z 21 točkami razlike.

Po izenačenih uvodnih petnajstih minutah se je tekmo prelomila v drugi polovici druge četrtine. Helios Suns je na krilih najnižjega igralca na parketu Jana Močnika (178 cm) poskrbel, da je bilo nadaljevanje zgolj formalnost. Jan Močnik je k delnemu izidu 20:0 prispeval enajst točk, na koncu tekme pa je bil z 19 točkami (14 v prvem polčasu, trojke 4:6) prvi strelec tekme.

Helios Suns je v drugem delu zlahka zadržal prednost, saj je imel poleg Jana Močnika še tri igralce z dvomestnim izkupičkom. Đorđe Lelić in Simo Atanacković sta dosegla po 13 točk, 11 pa jih je dodal Marjan Čakarun. Na drugi strani, kjer se je vseh dvanajst igralcev vpisalo med strelce, se lahko z enajstimi točkami pohvali kapetan Dragan Pušič.

Lastovka bo v zadnjem kolu (8. 3.) gostovala v Šenčurju, Helios Suns pa čaka dvotedenski premor. V naslednjem krogu je namreč prost, Liga za prvaka pa se bo nadaljevala 19. marca.