Rogaška premagala Tajfun

Četrto kolo Lige Nova KBM se je nadaljevalo z lokalnim derbijem med šentjurskim Tajfunom in Rogaško. Državni prvaki iz sezone 2014/2015, ki so se na tej tekmi premierno predstavili pod vodstvom novega trenerja Jurice Golemca, so še četrtič zapored ostali brez zmage, košarkarji Rogaške so namreč slavili z rezultatom 57:60.

damjannovakovic

0-4

Košarkarji Tajfuna tudi po štirih kolih nove sezone državnega prvenstva ostajajo brez zmage. Tokrat so v lokalnem obračunu gostili Rogaško, se vrnili po zaostanku in imeli tudi priložnost za preobrat, a jim na koncu ni uspelo razveseliti novega trenerja Jurico Golemca.  Državni prvaki iz sezone 2014/2015 v tej sezoni še niso zmagali, posledica treh porazov pa je bila menjava trenerja. Golemac se je kot strateg Tajfuna prvič preizkusil proti Rogaški, ki je začela precej bolje, saj je lovila tretjo zmago.

Možnost preobrata

Večji del dvoboja je kazalo, da jo bo tudi ulovila. Prednost so gostje počasi, a vztrajno višali. Po dobri prvi četrtini so v drugi nekoliko popustili, a še vedno obdržali devet točk naskoka ob polčasu (35:26). Tudi tretja četrtina je minila ob podobni odprti igri obeh ekip, Tajfun pa se je približal na pet točk in nakazal možnost preobrata.

Dvoboj je bil odločen šele v končnici. Po domačem znižanju na le 47:49 so gostje spet pobegnili, tudi po napaki domačih in izgubljeni žogi, ko je Davis Darwin pobegnil v protinapad in povišal na 58:52. A s trojko Mirze Sarajlije in košem Milije Mikoviča so se domači približali le na -1 (57:58) le 15 sekund pred koncem. Na drugi strani je imel Darwin mirno roko pri prostih metih, domači pa so nato z metom Sarajlije poizkušali priti do izenačenja, a jim to na koncu ni uspelo, tako da je ostalo pri rezultatu 57:60.

V naslednjem kolu se bodo košarkarji Tajfuna v soboto v gosteh merili s Šenčurjem, Rogaška pa bo že v petek gostila Krko.

Liga Nova KBM, 4. krog, 28.10.
Tajfun – ROGAŠKA 57:60 (9:16, 17:19, 14:10, 17:15)
(Fifolt 13, Miković 12 (6 skokov), Sarajlija 11; Fon 14, Davis 13, Ferme 8)

Jurica Golemac, trener Tajfuna:
“Odigrali smo dva popolnoma različna polčasa. V prvem delu se je videlo, da so igralci utrujeni. Glavni razlog za to je natrpan urnik tekmovanj. V drugem polčasu smo odigrali povsem drugače in prišli do priložnosti, da tekmo zmagamo. Mislim, da smo na dobri poti in da bomo čez nekaj časa ter čez nekaj skupnih treningov še boljši.”

Damjan Novakovič, trener Rogaške:
“Tekmo smo dobro odprli in imeli več priložnosti, da se odlepimo. Prišli smo do še ene zelo pomembne zmage, zato čestitam igralcem za izjemno borbeno predstavo. Zahvalil bi se tudi navijačem iz Rogaške Slatine, ki so nas prišli podpirati na gostovanje v Šentjur.”