Rogaška po podaljšku, Helios imel veliko dela, Hopsi strli Podčetrtek

Rubrika:

14. kolo Lige Nova KBM se je zaključilo s tremi sobotnimi obračuni. Helios Suns je premagal Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, ekipa Terme Olimia Podčetrtek je po preobratu izgubila proti Hopsom, v Rogaški Slatini pa so domači proti košarkarjem Sixt Primorske zmagali po podaljšku.

Liga Nova KBM, 14. krog, 14.1.
HELIOS SUNS – Šenčur GGD 79:71 (23:21, 17:19, 14:10, 25:21)
(Jones (5 skokov) in Atanacković (7 skokov) po 17, Kyzlik (6 skokov) in Curry (7 skokov, 6 podaj) po 15; Martinčič in Pajić (8 skokov) po 14, Karavdić 13)

Košarkarji Helios Suns so osvojili dve pomembni točki v boju za uvrstitev med prvih šest ekip, ki bodo napredovala v Ligo za prvaka. Z zmago z 79:71 proti Šenčurju Gorenjski gradbeni družbi so vpisali osmo zmago v Ligi Nova KBM ter prekinili niz dveh porazov. Na drugi strani so Gorenjci zdaj pri izkupičku 5-9.

A pot do uspeha ni bila povsem enostavna. Državni prvaki so se šele v zadnji četrtini odlepili od tekmecev in si priborili pomembni točki. Do 32. minute sta bili ekipi še povsem skupaj oziroma si nobena ni priigrala večjega naskoka. Po izenačenem polčasu in vodstvu domačih za štiri (54:50) so gostje prišli še do znižanja na 53:54, potem pa je Helios naredil odločilni niz.

Pri vodstvu s 67:56 pet minut pred koncem so Domžalčani lažje zadihali, prednost približno desetih točk pa so nato znali obdržati tudi v končnici, tako da je bilo na koncu na semaforju še osem točk prednosti (79:71).

Najbolj strelsko razpoloženi pri zmagovalcih so bili Marcel Jones in Simo Atanacković (oba po 17 točk) ter Tomaš Kyzlink in Brandyn Curry (oba po 15 točk), pri gostih pa so bili podobno razpoloženi Marko Pajić in Nejc Martinčič s po 14 točkami ter Sedin Karavdić z eno manj.

V 15. kolu bo Šenčur gostil zasedbo Zlatoroga (21. 1.), Helios Suns pa bo dvoboj z Unionom Olimpijo odigral 8. februarja.

Terme Olimia Podčetrtek – HOPSI POLZELA 93:95 (33:18, 24:31, 22:24, 14:22)
(Strnad 20, Štruc 19, Julević 17 (6 skokov, 5 podaj); Hodžić 28 (5 podaj), Čebašek 21 (10 skokov), Hurt 15 (6 skokov))

Potem ko so v sredo prekinil niz enajstih porazov in zabeležili drugo zmago v Ligi Nova KBM, so bili izbranci trenerja Andreja Žaklja znova zelo blizu dvema točkama. A v dramatični končnici so imeli gostje s Polzele več razpoloženih posameznikov, tako da so se oni veselili svoje devete zmage.

Hopsi so igrali le s sedmimi igralci in bili po prvih desetih minutah v zaostanku petnajstih točk. Uvodna četrtina je bila za domačine prava poezija; ob zgolj dveh zgrešenih metih iz igre (12:14) ter s stoodstotnim metom za tri točke (5:5) so dosegli kar 33 točk. Prednost so držali ves prvi polčas, v nadaljevanju pa so tudi gostje začeli igrati bolj natančno. Hopsi so zadeli kar 15 trojk iz 27 poskusov (55%) in prav z meti z razdalje so ujeli in prehiteli tekmeca.

Do prvega izenačenja so prišli v 37. minuti po trojki Ivana Držića (84:84), v vodstvo so prešli s trojko Stephena Hurta (87:86), ključni pa sta bila koš in dodaten prosti met Jakoba Čebaška za 92:88.

Za zmagovalce je naveza Alen Hodžić (28 točk, trojke 6:10, indeks 28), Jakob Čebašek (21 točk, 10 skokov) in Stephen Hurt (15 točk, met iz igre 6:9) dosegla dve tretjini točk, pri domačih pa sta največ točk dosegla Nejc Strnad (20) ter Jure Štruc (19).

V 15. kolu bodo Terme Olimia gostile Portorož (20. 1.), Hopsi pa bodo gostovali v Škofji Loki (21. 1.).

ROGAŠKA – Sixt Primorska 89:87 (15:13, 13:25, 20:17, 27:20, 14:12) *po podaljšku
(Johns 19 (13 skokov), Ferme (6 podaj) in Drobnjak (7 skokov, 5 podaj) po 18; Franklin 36, Radulović 18, Zupan in Morina po 7)