Rogaška po dveh podaljških in trojki Fermeta porazila Laščane

V četrtek se je s Tekmo kola med Rogaško in Zlatorogom nadaljevala Liga Nova KBM za prvaka. Po dveh odigranih podaljških so se zmage veselili igralci Rogaške. Preostali dve tekmi šestega kola bosta na sporedu v soboto.
Liga Nova KBM za prvaka, 6. krog, 13.4.
ROGAŠKA – Zlatorog  77:75 (20:14, 11:22, 17:14, 21:19, 5:5, 3:1) *po dveh podaljških
Šantelj 17, Davis 16 (10 podaj), Drobnjak 14; Rizvić 23 (6 skokov), Špan 15, Tratnik 13 (5 skokov).

Dvoboje šestega kola Lige za prvaka sta odprli prvo- in tretjeuvrščeni ekipi prvenstva, z zmago Rogaške po dveh podaljških pa je lestvica ostala nespremenjena. Rogaška ostaja na vrhu, Laščani pa tretji. Ekipi sta se v tej sezoni pomerili šestkrat, po današnji zmagi Slatinčanov pa imata zdaj obe ekipi po tri zmage, ko gre za medsebojne obračune.

Tekmo so bolje odprli domači, a so pred koncem prvega polčasa pobudo prepustili gostom. Zlatorog je po dveh četrtinah pobegnil na pet točk prednosti, najprej na 34:29, nato še na 36:31. Gostitelji so po zaostanku nato v začetku zadnje četrtine z delnim izidom 6:0 prevzeli pobudo, a je njihov, s 17 točkami najboljši strelec, Leon Šantelj, s peto osebno napako moral na klop pet minut pred koncem rednega dela.

5 točk v treh sekundah

Nato je Darwin Davis začel zadevati trojke in Slatinčani so pobegnili na varno razliko. Vendar pa varovanci Aleša Pipana kapitulacije še niso podpisali. Z zbrano igro jim je uspelo zaostanek nadoknaditi, Ramo Rizvić (v treh sekundah je dosegel pet točk! Tudi po zaslugi Nejca Bariča, ki je ukradel žogo in zaposlil Rizviča) pa je ob zvoku sirene prevzel odgovornost in s trojko zadel za izenačenje na 69:69. Dodatnih pet minut ni dalo zmagovalca, ekipi sta po izenačenih 74:74 morali odigrati še pet minut dodatka, kjer pa koša kar ni in ni bilo. Le Rizvić je zadel enega od dveh prostih metov.

Ferme

Na koncu je pobudo znova imela Rogaška, Tadej Ferme je s prvo trojko na tekmi zadel za 77:75 in domača ekipa se je v tretjem poskusu znala ubraniti pred naletom gostov.

Pri domačih je bil tudi na koncu najboljši strelec Šantelj, ki je dosegel 17 točk, pri gostih jih je Ramo Rizvić zbral 23.

Ekipi bosta naslednjo tekmo igrali 19. aprila ob 20. uri. Rogaška se v 7. kolu odpravlja na gostovanje v Halo Tivoli k Unionu Olimpiji, medtem ko v Tri lilije k Zlatorogu prihajajo Helios Suns.