Rogaška ni ponovila napake, odločitev v torek

Košarkarji Rogaške so četrtfinalni niz na dve zmagi s Helios Sunsi izenačili na 1:1 in odločitev o polfinalistu Lige Nova KBM prestavili na torek, ko se bosta ekipi tretjič v šestih dneh srečali v Domžalah.

Liga Nova KBM, četrtfinale, 2. tekma, 14.5.
ROGAŠKA – Helios Suns 76:64 (14:17, 20:19, 17:6, 25:22) (1:1 v zmagah)
(Ferme 18, Fon 15 (6 skokov); Robertson 19 (6 skokov), Čakarun 16 (8 skokov))

Tokrat Slatinčani zmage niso izpustili iz rok, kot se jim je to zgodilo na prvi tekmi, ki so jo imeli praktično že dobljeno, saj so v 37. minuti vodili za enajst točk. Oslabljeno zasedbo Jakše Vulića so nadigrali v drugem polčasu in zasluženo prišli do zmage.

Helios Sunsi so tudi tokrat nastopili s sedmimi igralci (med strelce se jih je vpisalo le pet) in bili zato v drugem polčasu – tretjo četrtino je Rogaška dobila s 17:6, drugi polčas pa 42:28 – lahek zalogaj za izbrance Damjana Novakovića, ki je imel na voljo precej širši nabor kakovostnih igralcev.

Eden od njih je bil Tadej Ferme, ki je dosegel 18 točk, pet od teh v odločilnih minutah. Domžalčani se namreč navkljub zaostanku 40:51 niso predali. Štiri minute pred koncem so prišli na 61:56. Temu je sledila trojka Fermeta, nato še koš za dve točki in zmagovalec je bil pri izidu 66:56 odločen.

Ferme je iz igre metal 7:10 (4:5, za 2, 3:5 trojke), 15 točk je dosegel še Miha Fon, trinajst pa jih je zbral Darwin Davis. Pri Helios Sunsih je bil prvi strelec Hugh Robertson z 19 točkami.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Videli smo tipično tekmo končnice, z veliko napakami v igri, a tudi z obilico borbenosti na obeh straneh. Srečanje smo prelomili v tretji četrtini, ko smo nasprotnikom dopustili le šest točk, v zadnjih desetih minutah pa nato obračun mirno zaključili. V
se skupaj je potrebno sedaj pozabiti, torek je dan odločitve.”