Rogaška je peta

Košarkarji Rogaške so proti Zrinjskemu vodili skozi vseh 40 minut, na koncu pa so z zmago s 86:76 “izničili” tudi zaostanek s tekme v Mostarju.

Ob morebitnem enakem izkupičku zmag in porazov bi bila tako Rogaška uvrščena pred Zrinjski. Mostarce sicer v zadnjih dveh krogih čaka domač obračun z beograjskim Dynamicom in gostovanje v Tivtu. Rogaška naslednji torek doma pričakuje Sixt Primorsko, v zadnjem, 22. krogu prve sezone ABA Lige 2 pa Slatinčane čaka gostovanje pri Dynamicu.

Liga ABA, 2. divizija, 20. krog, 13.3.
ROGAŠKA – Zrinjski 86:76
Rogaška: Kosič 11, Davis 21 (6 podaj), Djuranović 14 (5 skokov), Nikolič 17 (7 skokov, 4 podaje), Pajič 10, Šantelj 4, Drobnjak 7.

Slatinčani so odlično začeli tekmo, povedli z 12:2, prvo četrtino pa so na krilih neustavljivega Davisa dobili s 29:19. Američan je že v uvodnih desetih minutah dosegel 13 od svojih 21-ih točk (+ 3 skoki, 6 asistenc in 4 ukradene žoge). Po trojki Nikolića (19+7+4, index učinkovitosti: 26) sredi 2/4 je bilo že 41:24, a se gostje niso predali. Po seriji 9:0 so se približali na 43:37, za mirnejši odhod na odmor pa je z dvema košema poskrbel odlični Dragan Đuranović (14 točk, 5 skokov).

Slatinčani so pred zadnjo četrtino vodili z 69:55, Zrinjski pa se je šest minut pred koncem približal na 74:69, Damjan Novaković pa je bil prisiljen v minuto odmora. Njegovi košarkarji so dobro reagirali in tekmo nato mirno pripeljali do konca.