Rogaška drug finalist po zmagi nad Helios Sunsi

Košarkarji Rogaške so drugi finalisti Lige Telemach. Na odločilni, tretji tekmi polfinalnega niza so v izjemnem vzdušju polnih tribun domače dvorane zasluženo še drugič ugnali zasedbo Heliosa Suns, tokrat s 77:67.

Veselje Slatinčanov /Foto:KZS FB
Veselje Slatinčanov /Foto: KZS FB

LIGA TELEMACH, POLFINALE, 3. TEKMA:

Ponedeljek, 18. maja, ob 18.00:

ROGAŠKA –  Helios Suns 77 : 67 (20:17, 25:17, 15:12, 17:21) /2:1/
(Bubnič 23 (9 skokov), Ferme 17; Šćekić 21, Casey 15 in 7 skokov)

Košarkarji Rogaške so morda nekoliko presenetljivo, a povsem zasluženo drugi finalisti 24. sezone državnega prvenstva. Potem ko je za prvi del presenečenja poskrbel Tajfun, ki je že po dveh tekmah izločil Krko, so košarkarji iz Rogaške Slatine na tretji polfinalni tekmi zanesljivo premagali Helios s 77:67 in si zagotovili možnost, da se z lokalnim tekmecem Tajfunom pomerijo za to, katera ekipa bo kot četrta v Sloveniji osvojila prvenstvo.

Nobenega od dosedanjih prvakov namreč ni v finalu, v 23 sezonah je Union Olimpija slavila 15-krat, Krka sedemkrat, Helios pa enkrat. Obenem bosta tokrat prvič po prvi sezoni 1991/92 v finalu spet dva novinca.

Helios je že v četrtfinalu izločil Union Olimpijo, nato pa kot ekipa iz skupine za obstanek prišel na rob finala. Zadnjega koraka pa Domžalčani niso zmogli, tokrat so domači košarkarji pred svojimi bučnimi navijači narekovali ritem tekme.

Gostje so po izenačenem začetku še vodili ob izteku prvega dela, a so v zadnji minuti domači prišli do vodstva. Naskok 20:17 se je v nadaljevanju hitro povečal, saj Helios kar nekaj minut ni zadel in na semaforju je bilo že 32:17. Do konca četrtine so sicer spet prišli bližje, vendar je prav ta razlika iz drugega dela ostala ključna za zmago.

Potem ko so Slatinčani tudi tretjo četrtino zanesljivo nadzirali tekmo in Heliosu niso pustili blizu, se je zdelo, da bi morda lahko preobrat prinesel začetek zadnje. Takrat je Helios prišel na le -7 (60:53), vendar je bil tudi odgovor domačih hiter. Sandi Čebular je zadel trojko ter z njo napovedal nov vzpon domače zasedbe, ki je vodila tudi že s 77:60, v zadnje pol minute pa so gostje le še kozmetično popravili izid, medtem ko se je v dvorani začelo veliko slavje.

Po Union Olimpiji, Krki in Heliosu bomo v sezoni 2014/2015 tako dobili nove prvake, saj bosta ekipi Rogaške in Tajfuna v finalu nastopili prvič. Niz se s tekmo v Rogaški Slatini začenja v petek, 22. maja, ob 20. uri. Tekmo bo v živo prenašala TV Slovenija.