Rogaška do 10. zmage v Ligi Telemach, kolo se nadaljuje v petek in soboto

Z zmago Rogaške se je v sredo začelo 13. kolo Lige Telemach. Slatinčani, med katerimi je kar sedem košarkarjev doseglo dvomestno število točk, so bili na domačem parketu s 104:58 boljši od zasedbe Portoroža.

POVEZAVA DO SPLETNEGA PRENOSA

Kolo se bo nadaljevalo v petek, ko si bosta v Škofji Loki nasproti stali zasedbi LTH Castingsa in šoštanjske Elektre, v soboto pa sledita še obračuna med Lastovko in Zlatorogom ter Šenčurjem Gorenjsko gradbeno družbo in Helios Sunsi.

LIGA TELEMACH, 13. KOLO:

Sreda, 27. januarja:

ROGAŠKA : PORTOROŽ 104:58 (25:10, 22:18, 29:9, 28:21)
Davis (5 podaj) in Remekun (6 skokov) po 15; Barbarič 17, Petrović 11.

STATISTIKA

Košarkarji Rogaške so zabeležili jubilejno deseto zmago in se z njo še dodatno utrdili na prvem mestu Lige Telemach. S šestim zaporednim uspehom so naredili nov velik korak k uvrstitvi v Ligo za prvaka; v preostalih petih kolih bodo trikrat gostovali in bili dvakrat gostitelj.

Z zmago proti Portorožu so varovanci Damjana Novakovića potrdili, da so v Rogaški Slatini veliki gospodarji. Vseh šest tekem v Ligi Telemach so dobili, edini poraz doma v tej sezoni so doživeli v pokalu Spar (proti Heliosu), ki jih je stal uvrstitve med osem najboljših ekip v tem tekmovanju.

Gostje iz Portoroža tokrat niso bili dorasel nasprotnik. Če izvzamemo nebogljeno Elektro, je to najvišja zmaga Rogaške v tej sezoni. Vprašanje zmagovalca je bilo rešeno že po desetih minutah igre (25:10), še posebej boleča pa je bila za goste tretja četrtina, ki so jo domačini dobili z 29:9.

Pri Rogaški je kar sedem igralcev doseglo dvomestno število točk – največ Cory Olawale Remekun in Darwin Davis (15), pri gostih pa je Jan Barbarič dosegel 17 točk.

Preostale tekme 13. kola Lige Telemach so na sporedu v petek (LTH Castings – Elektra Šoštanj) ter v soboto (Lastovka – Zlatorog Laško, Šenčur Gorenjska gradbena družba – Helios Suns), Rogaško in Portorož pa 6. februarja čaka Helios Suns v gosteh oziroma LTH Castings doma.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Tekmo smo odprli s pravo energijo igrali po dogovorih. Že v prvi četrtini smo nakazali, da bo tekma enosmerna. Razliko smo nato zadržali, na začetku tretje četrtine pa si nato dokončno zagotovili zmago. Z izjemo zadnjih petih minut, ko je bila tekma le še revialna, sem zelo zadovoljen z obrambo in odnosom naših fantov.”

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Rogaška je bila boljša prav v vseh elementih igre in prišla do zaslužne zmage. Mi nismo pokazali tistega, kar znamo, to je bil naš najslabši dan do sedaj. Za nami je zelo naporen ritem. Sledijo tekme, katere za nas štejejo dvojno, zato moramo ta poraz pustiti za sabo in usmeriti naše misli v nadaljevanje prvenstva.”