Rogaška brez milosti

18. kolo Lige Nova KBM se je nadaljevalo s petkovo tekmo v Portorožu, kjer je domače moštvo gostilo Rogaško. Gostujoča zasedba je bila skozi celoten obračun boljši tekmec, na koncu pa je prišla do zanesljive zmage z rezultatom 58:108. V soboto bodo na sporedu tri tekme, Tajfun in Union Olimpija pa se bosta pomerila 1. marca.

ferme

Liga Nova KBM, 18. krog, 10.2.
Portorož – ROGAŠKA 58:108 (11:22, 17:26, 22:32, 8:28)
Škerbec 12 (7 skokov), Borse (6 skokov) in Radaković (7 skokov) po 11; Đuranović 18, Johns 16 (11 skokov), Davis in Šakotić (6 podaj) po 14

Favoriti tekme so dvoboj dobro začeli in si že po prvih desetih minutah priigrali prednost z enajstimi točkami razlike. S podobnim ritmom so košarkarji Rogaške nadaljevali tudi v drugi četrtini, v kateri so svoje vodstvo še dodatno povišali. Portorožani tudi v nadaljevanju niso našli svoje igre, gostje pa so se iz minute v minuto bolj oddaljevali. Ob koncu tretje četrtine je njihova prednost narasla že na neulovljivih 30 točk, še višja pa je bila ob koncu tekme. Rogaška se je namreč dvanajste zmage v tej sezoni Lige Nova KBM veselila ob prednosti 50 točk, končni rezultat je bil 58:108.

Najboljši strelec pri domači zasedbi je bil Tim Škerbec, ki je dosegel 12 točk, Borse in Radaković sta jih dodala po 11. Pri Rogaški je največ točk dosegel Đuranović (18), poleg njega pa je dvomestno število točk doseglo še sedem drugih košarkarjev gostujoče zasedbe.

Portorož bo naslednjo tekmo odigral 17. februarja proti LTH Castingsu, medtem ko bo Rogaška naslednjo tekmo v Ligi Nova KBM odigrala 25. februarja, ko bo gostila Helios Suns. Današnje zmagovalce pa prihodnji teden čakata še vsaj dva obračuna v Pokalu Spar, kjer se bodo v četrtfinalu pomerili proti Zlatorogu.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Konstantin Subotič, trener Portoroža:
“Rogaška je že v uvodu tekme pokazala, da jo zanima samo zmaga, s takšnim pristopom pa so iz minute v minuto stopnjevali ritem. Mi žal nismo imeli odgovora na njihovo igro, pokazali smo premalo, kar je tudi vidno na rezultatu. Škoda, da nismo tekme odigrali v polni zasedbi, a vseeno na to ne moremo vplivati. To tekmo moramo pozabiti, dati glave gor in še naprej trdo trenirati.”

Damjan Novakovič, trener Rogaške:
“Vemo, da ima Portorož določene težave, kar je tudi vidno na parketu. Žal niso konkurenčni, a se vseeno borijo, za kar bi jim seveda čestital. Mi smo prišli do zaslužene zmage, kar je bil tudi naš edini današnji cilj. Igralcem čestitam za pristop, sedaj pa misli preusmerjamo na Pokal Spar.”