Rizviću pomembna zmaga v boju za obstanek, slovenski dvoboj Nachbarju

Rubrika: Naši na tujem

Hasan Rizvić je z Manreso dobil tekmo 31. kola proti zadnje-uvrščeni Sevilli in si tako nekoliko povečal možnosti za obstanek. Nekdanji slovenski reprezentant je bil z 10 točkami tretji strelec pri zmagovalcih.

Manresa po uspehu zaseda predzadnje mesto na razpredelnici, a za odrešilnim mestom zaostaja le za zmago.

Za Real je priložnost vnovično dobil Luka Dončić in ob gostujoči zmagi Reala dosegel točko, o tem pa smo na našli spletni strani že poročali. Madričani sicer uspešno korakajo proti prvemu mestu po rednem delu, ki bi jim do konca končnice prineslo prednost domačega parketa.

V 31. kolu sta se med seboj udarili ekipi Boštjana Nachbarja in Uroša Slokarja. Košarkar Barcelone je bil uspešnejši tako individualno kot ekipno, saj je dosegel 7 točk, Barca pa je na koncu visoko slavila s 76:62.

Liga Endesa, 31. kolo

Petek, 1. maj:
MANRESA – Fuenlabrada 68:53
(White 21, Seeley 11, Rizvić 10, 5 skokov in 2 blokadi v 32 minutah; Panko 13)

Sobota, 2. maj:
ANDORRA – Sevilla 89:65
BILBAO – Joventut 95:92 – po podaljšku

Nedelja, 3. maj:
Rio Natura Monbus – REAL MADRID 76:85
(Waczynski 15, Triguezo 12; Ayon 18, Carroll 14, … Dončić točka v 2 minutah)

Laboral Kutxa – MURCIA 77:85
(Causeur 15, James in Adams po 13, Begić ni igral; Cabezas 18, Bamforth 15)

BARCELONA – Estudiantes 76:62
(Abrines 16, Doellman 13, … Nachbar 7, 2 skoka in podaja v 11 minutah; Aradori, Fernandez in Birčević po 13, … Slokar brez učinka v 5 minutah)

GIPUZKOA – Tenerife 77:76 – po podaljšku
GRAN CANARIA – Valencia 90:76
Unicaja – ZARAGOZA 86:90