Rizman 31 za Hopse, Rogaška z zmago v ligi za prvaka, razigrana Lastovka

Rogaška se je tokrat uspela ogniti dramatične končnice, ki jo je na prvi tekmi, potem ko je vodila praktično vso srečanje, stala zmage. Končna razlika sicer ni najbolj realni pokazatelj dogajanja na parketu, saj je bila tekma tri minute pred koncem še izenačena (61:60). A nato so Slatinčani s čvrsto obrambo naredili delni izid 11:0 in Šenčurju zadali četrti poraz v nizu.

Košarkarji Hopsov so prvič v sezoni zabeležili dve zmagi v nizu. Po uspehu prejšnji teden v Šoštanju so tokrat pred domačo publiko ugnali Portorož. Za Polzeljane je to šele tretja zmaga v sezoni, Primorci pa so doživeli tretji neuspeh v nizu oziroma devetega v Ligi Telemach.

Košarkarji Lastovke so zabeležili tretjo zmago v Ligi Telemach, Elektra pa tudi po 15. krogu ostaja pri eni proti Hopsom že davnega 21. novembra. Od tedaj so doživeli devet zaporednih porazov.