Rice MVP kroga, Vesely MVP meseca

Rubrika: Evroliga

Organizator moskovskega Khimkija Tyrese Rice si je z izjemno predstavo proti Zaligirisu prislužil naziv najkoristnejšega igralca v 5. krogu TOP 16 Evrolige. Soigralec našega Zorana Dragića je Litvancem ob visoki zmagi 111-80 nasul 20 točk (met za tri 5/8), tem pa je dodal še 11 asistenc, 2 skoka in 2 ukradeni žogi, kar je zadostovalo za indeks uspešnosti 35.

Velike zasluge za odlične predstave turškega Fenerbahceja in niz 5-0 gredo seveda tudi češkemu košarkarji Janu Veselyu. Češki helikopter je v mesecu januarju v povprečju dosegal 14.5 točk, 10.3 skoke, 2.3 asistenci in 2 blokadi na tekmo, pri tem pa se lahko pohvali z več kot 60% metom za dve točki.
Vesely je januar pričel z odlično predstavo proti Crveni Zvezdi, kateri je nasul 15 točk, ter dodal še osebni rekord v dobljenih skokih (15). Od tega jih je kar 10 dosegel v napadu, s čimer je izenačil 12 let star rekord Evrolige. Na tej tekmi je podelil še 3 asistence in 5 blokad, s čimer je postavil še en osebni rekord v Evroligi. Odlično igro je nadaljeval na tekmi proti Kubanu, proti kateremu je v zadnjih 5 minutah dosegel 8 točk ter tako poskrbel za pomembno domačo zmago. Na tretji tekmi je Vesely proti Darussfaki vpisal dvojni dvojček (16 točk/13 skokov) in si tako prislužil indeks 30, kar je bil njegov drugi najvišji indeks v Evroligi.