Rezervisti Cavse popeljali med 4, stampedo Houstona v Staplesu (VIDEO)

Košarkarji Clevelanda so z zmago v Chicagu (94:73) dobili že četrto tekmo v seriji in se tako uvrstili v konferenčni finale, kjer jih čaka zmagovalec med Atlanto in Washingtonom. Na zahodu so si spodrsljaj privoščili Clippers, ki so doma s 107:119 izgubili s Houstonom po delnem izidu 15:40 v zadnji četrtini. Sedma tekma bo v Teksasu.

bulls-150514-16

Dellavedova z 19 točkami, obupen met Chicaga

Clevelandu je uspelo slaviti, pa čeprav v ospredju nista bila LeBron James in Kyrie Irving, da poškodovanega Kevina Lova niti ne omenjamo. Za nameček si je Irving v začetku druge četrtine zvil levo koleno in se na parket ni več vrnil. Ključen je bil delni izid 20:2 gostov, s katerim so še v prvem polčasu povedli z 58:42. Chicago je znova obupno metal iz igre – 37,5% za 2 in 20% za 3 točke. “Malo sem presenečen, kako dobro smo se spopadli z letošnjo končnico. To so le fantje, ki so prvič v taki vlogi. Želijo si biti dobri in se vsak dan tako tudi pripravljajo,” je dejal James, ki mu je do trojnega dvojčka zmanjkal skok (15 točk, 9 skokov in 11 podaj). Cavaliers zdaj v finalu vzhoda čakajo nasprotnika, zmagovalca serije med Atlanto in Washingtonu.

Clippers v škripcih

Še bolj nenavadna je bila tekma v Staples centru. Domači so pred začetkom zadnje četrtine vodili z udobnimi 13 točkami prednosti, a sledil je izjemen preobrat gostov – tudi v režiji Coreyja Brewerja, ki je v tem delu igre dosegel 15 izmed svojih 19 točk. Houston je v 12 minutah napravil delni izid kar 40:15 in to predvsem po zaslugi sedmih trojk, na drugi strani pa so bili domačini neprepoznavni. Blake Griffin, poprej je dosegel kar 28 točk, se med strelce v zadnjih 12 minutah sploh ni vpisal. Sedma tekma serije bo na sporedu v nedeljo.

Chicago Bulls – CLEVELAND CAVALIERS 73:94 /2:4/
(Butler 20, Rose 14; Dellavedova 19, James 15)

La Clippers – HOUSTON ROCKETS 107:119 /3:3/
(Paul 31 in 11 podaj, Griffin 28; Harden 21, Howard 20 in 21 skokov)