Reynolds pokazal, da ga Olimpija potrebuje

Košarkarji Petrol Olimpije so na domačem parketu Arene Stožice prekinili niz treh zaporednih porazov in zabeležili drugo zmago v Ligi ABA. V Ljubljani je z 91:81 padel Zadar, ki tako še naprej že deset let lovi zmago v slovenski prestolnici.

Liga ABA, 3. krog, 14.10.
PETROL OLIMPIJA – Zadar 91:81 (29:16, 19:21, 10:17, 33:27)
Petrol Olimpija: Reynolds 9, Jones 11, Špan 19, Bubnič, Lazić 5, Šamanić 3, Lapornik 19, Begić 14, Badžim 4, Mesiček 2, Rebe, Radulović 5.

Petrol Olimpija po treh kolih Lige ABA ostaja blizu vrha lestvice regionalnega tekmovanja. Z nedeljsko zmago nad Zadrom, drugo v sezoni, so Zmaji skočili na tretje mesto, pred njimi pa sta le moštvi Crvene zvezde in Mege Bemax. Izbranci glavnega trenerja Zorana Martića so z 91:81 ugnali Zadar.

Odločen korak k zmagi je Petrol Olimpija napravila že v prvi četrtini – po malo več kot treh minutah igre so vodili z desetimi točkami razlike (14:4), nato pa Zadrčane skozi celotno srečanje držali na varni razdalji. Ljubljansko barko je odlično krmaril novinec Scottie Reynolds, ki je svojo prvo tekmo v dresu Petrol Olimpije zaključil z devetimi točkami in osmimi podajami. Zadar se je v drugem polčasu nekoliko približal, a so se Zmaji v zadnjih minutah znova oddaljili in na koncu zabeležili zanesljivo zmago.

Najboljša strelca pri Ljubljančanih sta bila Jan Špan in Miha Lapornik – oba sta dosegla po 19 točk.

Na vrnitev košarkarjev Petrol Olimpije na domači parket bo potrebno počakati teden dni. V nedeljo namreč v Areno Stožice prihajajo Hopsi s Polzele. V tem času pa Zmaje čakata dve gostovanji. V sredo ob 17.30 se bodo v grškem Patrasu na tekmi drugega kola Lige prvakov pomerili s Promitheasom, v petek ob 17.00 pa bo sledil še obračun z Mega Bemax, trenutno najbolje uvrščenim moštvom v Ligi ABA, v Sremski Mitrovici.