Rekordnih 21 trojk in prvenec Budućnosti za sanjski večer v Morači

Rubrika: Evroliga

Če v Sloveniji pravimo, da gre v tretje rado, gre kot kaže v Črni Gori rado v sedmo. Budućnost je v 7. evroligaškem obračunu proti Baskonii zabelestela v polnem sijaju, zadela 21 trojk in prišla do prvenca. Darussafaka znova poražena.

Dolgo so jo čakali, nato pa je prišla v velikem slogu. Prva zmaga Budučnosti v letošnji evroligaški sezoni je bila prepričljiva in rekordna. Že v prvem polčasu do domači napovedali odličen strelski večer, ki pa se je v drugem polčasu le še nadaljeval. Povsem se je v drugem delu tekme razigral Edwin Jackson, ki je skupaj zadel kar 6 trojk in tako v največji meri pripomogel k novemu rekordu. Budućnost je namreč zadela 21 trojk, kar do sedaj v Evroligi ni uspelo še nobeni ekipi. In za to je potrebovala vsega 34 metov.

V Madridu se je moskovski Khimki kljub odsotnosti Alexeyja Shveda odlično boril proti domačemu Realu. Pred zadnjo četrtino je bil rezultat v WiZink Centru 56:55, v zadnjih 10 minutah pa so domači vendarle strli odpor Rusov. Dve minuti pred koncem so že povedli s 74:64, gostom pa se je 26 sekund pred koncem znova uspelo nevarneje približati (77:74). Zmagovalca je takrat izza črte prostih metov odločil Jaycee Carroll. Klemen Prepelič je tokrat na parketu preživel le minuto, Anthony Randolph pa je v svojo statistiko v 18 minutah vpisal 9 točk in 6 skokov.

Še naprej z odličnimi predstavami nadaljujejo Milančani, ki so na gostovanju pri Darussafaki prišli že do 5. zmage v letošnji sezoni, obračun med Olympiacosom in Fenerbahčejem pa je v korist Turkov s 6 točkami v zadnji minuti odločil Grk Kostas Sloukas.

Evroliga, 7. kolo, 15.11.
Darussafaka Tefken – AX Armani Exchange Olimpia 92:98 (19:26, 30:28, 20:14, 23:30)
(Eric 16 in 5 podaj, McCallun 13 in 5 podaj; James 21 in 5 podaj, Micov 20)

Budućnost VOLI – KIROLBET Baskonia 99:84 (26:18, 22:19, 27:23, 24:24)
(Jackson 24, Clark 20 in 5 skokov; Shengelia 16, Shields in Hilliard po 14)

Olympiacos – Fenerbahče 72:73 (18:21, 21:18, 14:11, 19:23)
(Papanikolaou 18, Williams-Goss 13 in 5 podaj; Slokas 20 in 5 skokov, Kalinić 16)

Real Madrid – Khimki 79:74 (19:12, 22:23, 15:20, 23:19)
(Carroll 15, Causer 13; Crocker in Gill (5 skokov) po 16)

16.11.
Anadolu Efes – Panathinaikos OPAP (18.30)
Žalgiris – FC Barcelona Lassa (19.00)
Bayern – CSKA (20.30)
Herbalife Gran Canaria – Maccabi FOX (21.00)

Slovenci v Evroligi
Alen Omić (Budućnost VOLI) – 9 minut, 2 točki (1/2 za dve točki), 1 podaja, 1 blokada, 1 prejeta blokada, 1 osebna napaka; indeks 1.

Klemen Prepelič (Real Madrid) – 1 minuta, brez točke (0/1 za dve); indeks -1.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 18 minut, 9 točk (2/4 za dve, 1/6 za tri, 2/2 prosti meti), 6 skokov, 1 podaja, 1 osebna napaka, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 9.