Rekordni Miami visoko premagal Chicago, dvojni dvojček Dragića

V Ligi NBA so Miami Heat iz igre metali najbolje v zadnjih 18 letih, s 67,5-odstotnim metom postavili nov rekord franšize, ob tem pa vknjižili še zmago nad Chicago Bullsi (129:111). Goran Dragić je še na 10. zaporedni tekmi dosegel dvomestno število točk (17), v statistiko pa je vpisal drugi dvojni dvojček sezone.

Kakšna noč na Floridi! Miami Heat so iz igre metali 67,5-odstotno in postavili nov rekord franšize, s 129 točkami pa postavili najboljši točkovni izkupiček sezone. Ob tem je Vročica zabeležila še sedmo zmago na zadnjih devetih tekmah, saj je v American Airlines Areni strla Chicago Bullse, s 129:111.

Miami je iz igre zadel 52 od 77 metov, kar je najbolje po Utah Jazzih, ki so 27. februarja 2010 zadeli in zmetali natanko toliko metov. Nobeno moštvo še ni preseglo Los Angeles Clippersov, ki so 13. marca 1998 iz igre metali kar 69,3-odstotno.

Chicago se je pet minut pred koncem tekme približal na le šest točke zaostanka (102:108), nato pa je Miami stopil na plin in tekmo zaključil z delnim izidom 21:9. V tem času je Hassan Whiteside dosegel 10, Goran Dragić pa šest točk.

Ključni igralci moštva iz Floride so igrali odlično –Dragić je s 17 točkami in 11 podajami vknjižil dvojni dvojček, Whiteside je 26 točkam, rekordu kariere, dodal 15 skokov, Joe Johnson je ob domačem debiju dosegel 24 točk, Luol Deng jih je imel 20, Dwyane Wade pa 18. S porazom so Chicago Bullsi, pri katerih se je po treh tekmah odsotnosti vrnil Derrick Rose in bil s 17 točkami njihov najboljši strelec, padli izven kroga osmih moštev na Vzhodu, ki bi se, če bi se sezona zaključila danes, uvrstile v končnico.

New York Knicksi nadaljujejo s slabimi predstavami, nizu porazov pa še vedno ni videti koncu. V Madison Square Gardenu so Kratkohlačnike tokrat visoko premagali Portland Trail Blazersi (85:104). Slavna franšiza iz Velikega jabolka je klonila še 15. na zadnjih 18 tekmah.

Portland je imel v drugi četrtini prednost le ene točke, nato pa se je razigral Damian Lillard, ki je tekmo zaključil s 30 točkami, in poskrbel, da so Blazersi ob glavnem odmoru vodili z 58:50. Na začetku tretje četrtine je svoje dodal še CJ McCollum, dosegel sedem točk v prvih treh minutah tretjega dela igre, skupno je v drugem polčasu dosegel 21 od svojih 25 točk, Portlandovo vodstvo pa je kmalu preseglo mejo desetih točk. Pred zadnjo četrtino so Blazersi vodili s 85:72, New Yorku pa se do konca ni uspelo resno približati in ogroziti zmage Portlanda.

Carmelo Anthony je za Kratkohlačnike dosegel 23 točk in zbral 10 skokov. Saša Vujačić je na parketu preživel tri minute, ob tem pa zgrešil met za tri točke.

Ob odsotnosti Stephena Curryja, ki še vedno čuti bolečine v levem gležnju, ki si ga je zvil v tretji četrtini sobotne tekme z Oklahomo City Thunder, so Golden State Warriorsi potrebovali podaljšek, in odlično predstavo preostalih igralcev, ki tvorijo jedro moštva, da so premagali Atlanto Hawkse (109:105).

Bojevniki so na tekmi vodili že s 14 točkami razlike, kljub temu pa so se na začetku zadnje minute rednega dela tekme znašli v zaostanku dveh točk. Podaljšek je z dvema prostima metoma izsilil Klay Thompson, s 26 točkami najboljši strelec Golden Statea, ob koncu rednega dela pa je imel Thompson tudi priložnost, da Warriorsem prinese zmago, a njegov ‘fadeaway’ ni našel poti v koš. V podaljšku je Atlanta povedla s 100:99, s trojko je nato odgovoril Thompson, koš je dodal Andrew Bogut (19 točk), in Golden State se je oddaljil na 104:101. Paul Millsap (19 točk) je Atlanto še približal na 103:104, vse upe Hawksov pa je s trojko za 107:103 pokopal Draymond Green, ki je bil z 19 točkami, 13 skoki in devetimi podajami znova izjemno blizu trojnemu dvojčku.

Los Angeles Lakersi so v Staples Centru zaigrali brez Kobeja Bryanta, ki je zaradi bolečin v ramenu, ki ga je minulo sezono operiral, dobil prost dan, in kljub temu premagali Brooklyn Netse.

Odgovornost je nase prevzel mladi novinec D’Angelo Russell, v zadnji četrtini dosegel 16 od svojih 39 točk, in v zadnji minuti tekme zadel dve od svojih osmih trojk. Skupno je Russell iz igre zadel 14 od 21 metov, Jezerniki pa so slavili zmago s 107:101. Russellovih 39 točk je največ točk, ki jih je katerikoli novinec dosegel v tej sezoni.

Liga NBA, redni del sezone, 1. 3.:

CHARLOTTE – Phoenix 126:92 (35:18, 33:24, 30:19, 28:31)
(Walker 26 (9 podaj, 6 skokov), Jefferson 19 (7 skokov); Len 18 (12 skokov), Teletović 17)

MIAMI – Chicago 129:111 (36:30, 29:32, 30:20, 34:29)
(Whiteside 26 (14 skokov), Johnson 24 (5 skokov); Rose 17, Brooks 16)

New York – PORTLAND 85:104 (25:27, 25:31, 22:27, 13:19)
(Anthony 23 (10 skokov), Afflalo 13 (6 skokov); Lillard 30 (6 podaj), McCollum 25)

DALLAS – Orlando 121:108 (35:27, 34:34, 27:20, 25:27)
(Matthews 21 (5 skokov), Nowitzki 19; Ilyasova 22 (10 skokov), Vučević 18 (7 skokov))

GOLDEN STATE – Atlanta 109:105* (32:26, 27:22, 16:22, 22:27, 12:8)
(Thompson 26 (6 skokov, 5 podaj), Bogut 19 (7 skokov); Millsap 19 (7 skokov), Horford (9 skokov) in Schroder (9 podaj) po 17)
*Po podaljšku.

LA LAKERS – Brooklyn 107:101 (24:19, 34:31, 21:24, 28:27)
(Russell 39 (6 skokov), Clarkson 16 (7 skokov, 7 podaj); Lopez 23 (7 skokov), Young 19 (15 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 17 točk (8/12 za dve, 0/2 za tri, 1/2 PM), 4 skoki, 11 podaj, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 3 minute (0/1 za tri).