Rekordna predstava Gogija premalo za zmago v Detroitu

‘To počnejo All Star igralci. On je naš kapetan, še naprej mu bomo pomagali, da bo lahko to počel,’ je po najboljši strelski predstavi sezone Gorana Dragića, dosegel je 33 točk, dejal njegov soigralec James Johnson. To vseeno ni bilo dovolj za zmago v Detroitu, Miami pa se po seriji gostovanj zdaj vrača nazaj domov.

‘Na začetku sem se malo mučil, slabo odprl tekmo, mislim da sem imel met 1:7, potem pa sem se umiril, ‘pogovoril’ sam s sabo, zadel nekaj metov in samozavest je zrastla,’ je o svoji predstavi dejal Gogi, trener Spoelstra pa dodal: Bil je neumoren, agresiven, kreiral igro in prodiral pod obroč. Storil je vse kar je bilo v njegovi moči, da bi zmagali.’

Tekmo so malce bolj začeli domačini, vodili za 10 točk, na začetku druge četrtine pa so igralci Miamija povedli za 7. V zadnji četrtini je Miamiju na polovici igralnega časa še uspelo povesti, potem pa se je Detroit odlepil in Miami ni več našel priključka. Za Detroit je Andre Drummond šestič v sezoni presegel mejo 20 točk in skokov, Ish Smith je dosegel 25 točk. Na svoji drugi tekmi je Blake Griffin dosegel 16 točk in 9 skokov.

Gogi je za 33 točk porabil 23 metov, zadel je 4 trojke, imel je tudi 6 asistenc. Kelly Olynyk je dosegel 19 točk in 8 skokov, James Johnson jih je dodal 18.

Miami zdaj čaka malo daljša serija domačih tekem – od naslednjih 14-ih jih 10 igrajo doma, prvo že v ponedeljek proti Orlandu.

Houston je na gostovanju v Clevelandu prepričljivo odpravil domačine, na koncu je bilo 120:88, LeBron James pa je po tekmi povedal, da bi morale njihove tekme biti umaknjene s sporeda nacionalnih prenosov. Chris Paul je dosegel 22 točk, 11 asistenc in 8 skokov.

Poraz so doživeli tudi prvaki, na gostovanju v Denverju so ‘padli’ 108:115. Will Barton je dosegel 25 točk, Nikola Jokić 19 točk in 9 skokov. Pri Bojevnikih je bil najboljši Kevin Durant, dosegel je 31 točk.