Rekord sezone Saše Vujačića, a poraz New Yorka proti Torontu

New York Knicksi kljub odlični predstavi Saše Vujačića niso uspeli zaustaviti zmagovalnega pohoda Toronto Raptorsev po Ligi NBA. Edino kanadsko moštvo med najboljšimi na svetu je s 103:93 slavilo že deseto zaporedno zmago, Kratkohlačniki pa so doživeli četrti zaporedni poraz.

Vujačić je tokrat na parketu preživel 24 minut, v tem času pa dosegel 12 točk, s tem postavil rekord te sezone, vknjižil pa še šest skokov, dve podaji in dve pridobljeni žogi. Mariborčan je dvomestno število točk nazadnje dosegel 9. decembra proti Utah Jazzu.

Toronto je že v uvodnih dveh četrtinah na igrišču vzpostavil svoj tempo igre, in v drugi vodil že s 14 točkami razlike, na glavni odmor pa sta moštvi odšli z rezultatom 53:43 v korist Raptorsev. V tretji četrtini se je New York približal na le točko zaostanka, a takrat sta udarila oba All-Stars igralca Toronta, DeMar DeRozan in Kyle Lowry, ki sta na tekmi vsak dosegla po 26 točk, in vodstvo vrnila na dvomestno število točk. S trojko Vujačića so se Knicksi dve minuti pred koncem približali na -8, a je s trojko odgovoril Lowry, in razrešil vprašanje zmagovalca.

Ob odsotnosti Kristapsa Porzingisa, Carmela Anthonyja in Joseja Calderona, je pri Knicksih največ točk, 20, dosegel Arron Afflalo. Pri Torontu je 18 skokov in 11 točk vknjižil Jonas Valanciunas.

Denver Nuggetsi so v prestolnici Združenih držav Amerike šele v končnici strli odpor Washington Wizardsov (117:113), kljub temu, da je imelo moštvo iz Kolorada v tretji četrtini že 18 točk prednosti. Čarovniki so tekmo v zadnji četrtini izenačili na 99, sledili pa sta dve zaporedni trojki s strani Denverja, eno je prispeval Danilo Gallinari, ki je tekmo zaključil s 26 točkami, drugo pa Gary Harris.

Po prostem metu Johna Walla, ki je zbral 17 točk, devet podaj in sedem skokov, manj kot dve minuti pred koncem, so Wizardsi zaostanek zmanjšali na 107:105, odgovornost pa je nase znova prevzel Gallinari in zadel met za oddaljitev na 109:105. V končnici so Nuggetsi ohranili mirno roko na liniji prostih metov, Washingtonu pa se ni več uspelo resneje približati.

Liga NBA, redni del sezone, 28. 1.:

INDIANA – Atlanta 111:92 (27:24, 24:20, 31:31, 29:17)
(Ellis 25 (6 skokov, 5 podaj), Turner 20 (6 skokov); Teague 20 (5 podaj), Horford 14)

Washington – DENVER 113:117 (29:29, 29:35, 21:27, 34:26)
(Temple 20 (5 skokov), Wall (9 podaj, 7 skokov) in Beal po 17; Gallinari 26 (6 podaj, 5 skokov), Mudiay 20)

TORONTO – New York 103:93 (27:21, 26:22, 20:20, 30:30)
(DeRozan in Lowry (10 podaj, 6 skokov) po 26, Valanciunas (18 skokov) in Joseph (7 skokov) po 11; Afflalo 20, Vujačić (6 skokov) in Grant (6 podaj) po 13)

Saša Vujačić (New York Knicks) – 24 minut, 12 točk (2/4 za dve, 3/6 za tri, 0/2 PM), 6 skokov, 2 podaji, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.

MEMPHIS – Milwaukee 103:83 (23:27, 27:14, 26:21, 27:21)
(Green 21 (5 skokov), Gasol 15 (8 skokov); Monroe 21 (7 skokov), Middleton 15 (6 podaj, 5 skokov))

NEW ORLEANS – Sacramento 114:105 (37:19, 26:34, 29:26, 22:26)
(Anderson 36 (9 skokov), Holiday 25 (8 podaj, 5 skokov); Cousins (10 skokov, 6 podaj) in McLemore po 26, Rondo 17 (15 podaj, 6 skokov))

LA Lakers – CHICAGO 91:114 (15:32, 25:26, 31:32, 20:24)
(Clarkson 16, Randle (8 skokov) in Young po 14; Butler 26 (10 podaj, 5 skokov), Gasol 21 (12 skokov, 7 podaj))