Rekord sezone Nikole Vučevića za zmago Orlanda nad Philadelphio

V Ligi NBA je bilo v torek odigranih pet tekem. Točkovni dosežek večera je uspel Jamesu Hardenu, ki je ob porazu Houston Rocketsov, proti Utah Jazzom slovenskega selektorja Igorja Kokoškova, po podaljšku, s 114:117, dosegel 42 točk. Dvoboj je nekaj manj kot minuto pred koncem odločil Rodney Hood, ki je s trojko prinesel Utahu odločilno vodstvo.

V Philadelphii je na tekmi med Philadelphio 76ersi in Orlando Magici blestel Nikola Vučević, ki je za zmago Orlanda, s 124:115, dosegel kar 35 točk in zbral devet skokov. Vučević je tako proti svoji nekdanji ekipi, ki ga je leta 2011 izbrala na NBA naboru, postavil strelski rekord sezone. Victor Oladipo je prispeval 22 točk, Evan Fournier pa jih je dosegel 21.

Utah Jazzi so se z zmago nad Houston Rocketsi (117:114) povzpeli na osmo mesto zahodne konference, in tako še naprej ostajajo v igri za končnico. Podaljšek v Salt Lake Cityju je z metom za tri točke, 10,8 sekund pred koncem rednega dela, izsilil Jason Terry, v podaljšku pa je nato Rodney Hood najprej zadel trojko za prevzem vodstva Utaha, sledilo je polaganje Jamesa Hardena za zmanjšanje zaostanka, dvoboj pa je dokončno odločil Derrick Favors, ki je 11,8 sekund pred koncem postavil končni izid tekme.

Denver Nuggetsi so imeli v drugem polčasu tekme proti Sacramento Kingsom v svojih rokah vodstvo s 17 točkami razlike. Kar osem igralcev moštva iz Kolorada je tekmo zaključilo z dvomestnim številom točk. Kljub vsemu pa niso uspeli premagati Sacramenta, ki je na krilih DeMarcusa Cousinsa, tekmo je zaključil z 39 točkami, slavil zmago s 114:110.