Rekord sezone Dragića in visoka zmaga Miamija nad Phoenixom

V American Airlines Areni so v četrtek gostovali Phoenix Sunsi, to pa je seveda pomenilo še dodatni razlog za motivacijo pred tekmo za Gorana Dragića. Ljubljančan je svojemu nekdanjemu klubu tako nasul 25 točk, postavil nov rekord sezone, in skupaj z Dwyaneom Wadeom, ki je vknjižil 27 točk, vodil Miami Heat do zmage nad Phoenixom s 108:92.

Dragić, ki je že v uvodnih dveh četrtinah dosegel 14 točk, je dodal še sedem skokov in štiri podaje, Wade pa je vknjižil sedem podaj in štiri skoke. Edini igralec Miamija, ki je poleg Wadea in Dragića dosegel dvomestno število točk, je bil Luol Deng z 12 točkami. Pri Phoenixu je odlično igral Devin Booker, ki je dosegel kar 34 točk.

Miami je dobil zadnje tri tekme, od All Star vikenda pa je zmagal na šestih tekmah in doživel dva poraza. Vročica je trenutno na šestem mestu vzhodne konference, za Boston Celticsom, ki so tretji, pa zaostaja za tekmo in pol.

Le nekaj dni za tem, ko so igralci Miamija proti Chicagom Bullsom postavilo nov klubski rekord v odstotku meta iz igre na posamezni tekmi, je Vročica proti Phoenixu iz igre metala 48,2-odstotno, zadela devet od 17 metov za tri točke in vodila od začetka do konca tekme. Dvoboj so Heat odločili v drugi četrtini z delnim izidom 18:5, s katerim so pobegnili na 50:29, prednost, ki je na koncu zadostovala za mirno končnico.

V Oaklandu so Golden State Warriorsi gostili Oklahomo City Thunder. Ponovitev sobotne tekme sezone, odločil jo je Stephen Curry s trojko iz devetih metrov ob zaključku podaljška, ni postregla s tako razburljivo košarkarsko predstavo, kot so jo mnogi pričakovali od obeh moštev.

Dan po tem, ko so igralci OKC-ja v zadnji četrtini tekme z Los Angeles Clippersi zapravili 17 točk naskoka iz zadnje četrtine, je njihova raven igre v sklepni četrtini nepojasnljivo padla tudi proti Golden Stateu. Warriorsi so v zadnji četrtini dosegli 39 točk, Oklahoma City 23, Bojevniki pa so na koncu zmagali s 121:106. Curry je tekmo zaključil s 33 točkami, Klay Thompson jih je dodal 21. Kevin Durant je bil z 32 točkami, 10 skoki, devetimi podajami in devetimi izgubljenimi žogami, blizu četvernemu dvojčku, Russell Westbrook, ki ni bil pri metu (8/24 iz igre), pa je vknjižil 22 točk, sedem podaj in šest skokov.

Golden State je doma slavil še 44. zaporedno zmago in tako izenačil rekord Lige NBA, po 60 tekmah v tej sezoni pa imajo Bojevniki na svojem računu že 55 zmag.

San Antonio Spursi so bili na gostovanju v New Orleansu proti Pelicansem še tri minute pred koncem tekme v težavah. Zaostajali so z 82:86, nato pa tekmo zaključili z 12 zaporednimi točkami, na katere igralci New Orleansa niso našli odgovora, in se veselili sedme zaporedne zmage (94:86).

V tem času je Kawhi Leonard prispeval pet od svojih 30 točk, odlično predstavo pa zaključil s trojko, s katero je 35 sekund pred koncem postavil končni izid tekme. 30 točkam je Leonard dodal še 11 skokov. Aktualni najboljši obrambni igralec Lige NBA je zadel 12 od 22 metov iz igre, od tega šest od 10 metov za tri. LaMarcus Aldridge je dosegel 26 točk, Danny Green jih je k zmagi prispeval 11. Anthony Davis je za New Orleans, ki je izgubil tri zaporedne tekme, dosegel 17 točk in zbral 13 skokov.

Liga NBA, redni del sezone, 3. 3.:

MIAMI – Phoenix 108:92 (29:21, 28:22, 27:25, 24:24)
(Wade 27 (7 podaj), Dragić 25 (7 skokov); Booker 34, Len 12 (13 skokov))

New Orleans – SAN ANTONIO 86:94 (26:22, 20:23, 22:23, 18:26)
(Cole (5 skokov) in Gordon po 23, Davis 17 (13 skokov); Leonard 30 (11 skokov), Aldridge 26 (8 skokov))

Dallas – SACRAMENTO 101:103 (24:19, 21:31, 24:23, 32:31)
(Parsons 28 (9 skokov, 5 podaj), Nowitzki 16 (6 skokov, 5 podaj); Cousins 22 (13 skokov, 5 podaj), Rondo 18 (12 skokov, 5 podaj))

GOLDEN STATE – Oklahoma City 121:109 (29:28, 34:33, 19:22, 39:23)
(Curry 33, Thompson 21; Durant 32 (10 skokov, 9 podaj, 9 izg. žog), Westbrook 22 (7 podaj, 6 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 25 točk (7/12 za dve, 3/6 za tri, 2/4 PM), 7 skokov, 4 podaje, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.