Rebec z osmimi trojkami potopil Rogaško, Portorož prvič, Špan 30

Novomeščani so v uvodnem obračunu 5. kola Lige Nova KBM na krilih 26 točk Matica Rebca dosegli zmago v Rogaški Slatini (77:75). Zlatorog je proti Šenčurju slavili še tretjič v tej sezoni, Portorož pa se veseli premierne zmage. Primorci so na domačem parketu ugnali ekipo Term Olimia iz Podčetrtka.

2004_rebec

Rebec kriv za vse

Košarkarji Krke so v prvi tekmi petega kola Lige Nova KBM v gosteh premagali Rogaško. Novomeščani so se po porazu v prejšnjem kolu proti Sixt Primorski vrnili na zmagovalne tirnice. Slovenski reprezentant Matic Rebec, ki je lani ob tem času igral prav za ekipo iz Rogaške Slatine, je v prvem polčasu praktično sam poskrbel, da je Krka na glavni odmor odšla s 13 točkami prednosti. Rebec je odlično odigral predvsem v drugi četrtini; dosegel je kar 15 točk, od tega vse z meti za tri točke. Tako je Krka od zaostanka 16:27 prišla do prednosti 47:34 (delni izid 31:7). Tudi v zaključku tekme je imel glavno besedo 21-letni Postojnčan. Rogaška se je namreč v zadnji četrtini najprej dvakrat nevarno približala (62:56, 64:61), nato pa s trojko Tadeja Fermeta v zadnji minuti tudi izenačila (72:72). Znova je na sceno stopil Matic Rebec (26 točk). Najprej je zadel svojo osmo trojko (iz 13 poskusov), dvanajst sekund pred koncem pa je še bliskovito prodrl pod koš za končni izid 77:75. V zadnjem napadu je s trojko poskusil prvi strelec domačinov Davis Darwin (25 točk, trojke 6:8, 4 skoke, 6 podaj, 8 izgubljenih žog), vendar je bil premalo natančen.

V 6. kolu bo Krka gostovala pri Tajfunu, Rogaška pa na Polzeli.

Suvereni Laščani

Košarkarji Zlatoroga so zabeležili tretjo zmago v ligi Nova KBM. V domači dvorani so premagali Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo, za katero je bil to drugi zaporedni neuspeh. Laščani so temelje zmage postavili v prvem polčasu. Z metom 7:10 za tri točke in razpoloženima Janom Španom, ki je v prvih dvajsetih minutah dosegel 19 točk, ter Igorjem Tratnikom (15) so razorožili goste in na odmor odšli z dvanajstimi točkami prednosti. Čeprav je razlika v nadaljevanju hitro narasla na 62:39, se varovanci Ernesta Novaka niso predali. Borili so se vse do konca in se domov vrnili z dostojnim porazom. Prvo ime tekme je bil Jan Špan s 30 točkami (met za 3 točke 5:9, za dve točki 7:9, indeks 27), 18 jih je dosegel Ramo Rizvić (trojke 4:5, 8 skokov), eno manj pa Igor Tratnik (11 skokov). Pri gostih sta po 17 točk prispevala Smiljan Pavić in Nikola Stanojević.

V Šenčurju bo 5. novembra gostoval Tajfun, Zlatorog pa bo v ponedeljek, 7. novembra, gostoval pri Unionu Olimpiji.

Prva za Portorož

Košarkarji Portoroža so zabeležili prvo zmago v ligi Nova KBM, hkrati pa novincu v prvoligaški druščini Termam Olimia iz Podčetrtka zadali tretji zaporedni poraz. Primorci so do zmage prišli v zadnji četrtini, v kateri so zadeli polovico od svojih desetih trojk in tako nadomestili primanjkljaj pod obročema (Podčetrtek je skok dobil s 50:26). Podčetrtčani so imeli dva zelo plodna obdobja; v drugi četrtini so z delnim izidom 19:2 nadoknadili petnajst točk zaostanka (35:20), v zaključku tretjega dela tekme pa so prišli do najvišje prednosti na tekmi 56:48. A to jim ni pomagalo, saj se je Portorož izkazal s kolektivno predstavo. Štirje igralci so dosegli dvomestno število točk, za tri točke pa jih je zadelo sedem. Domačini so ob koncu naredili delni izid 10:0 za vodstvo 69:62, ki ga gostje, ki so izgubili kar 24 žog, niso več ujeli.

V petem kolu bo Portorož gostoval pri zadnjeuvrščenemu LTH Castings, v Podčetrtek pa prihaja državni prvak iz Domžal.

Liga Nova KBM, 5. krog, 2.11.
Rogaška – KRKA 75:77 (19:12, 15:35, 22:15, 19:15)
(Darwin 25 (6 podaj), Johns 18 (9 skokov), Ferme 14; Rebec 26, Luković 12, Curry in Rojc po 11)

Damjan Novakovič, trener Rogaške:
“Za nami je težka in izenačena tekma, katero je odločila ena žoga. Kljub porazu ni vse tako črno, saj smo Krko prisilili, da je igrala z najboljšo postavo. V igri smo prikazali določen napredek, zato lahko z optimizmom zremo na nadaljevanje sezone. Zahvalili bi se navijačem za podporo.”

Dejan Mihevc, trener Krke:
“V zadnji četrtini smo naredili kar nekaj začetniških napak. S tem smo omogočili Rogaški, da se vrne v igro in ima celo možnost za zmago. Na koncu je vseeno najpomembnejše, da smo tekmo uspeli dobiti. Čestitam svojim fantom za zmago.”

4. krog, 2.11.
ZLATOROG LAŠKO – Šenčur GGD 87:75 (27:20, 20:15, 21:22, 19:18)
(Špan 30, Rizvić 18 (8 skokov), Tratnik 17 (11 skokov); Stanojević (8 skokov) in Pavić po 17, Rizman 10)

Aleš Pipan, trener Zlatoroga:
“Lahko smo zadovoljni z zmago, vse drugo pa je potrebno čim prej pozabiti. Znova smo v igri prikazali nihanja, ki jih bomo v prihodnje morali odpraviti, če bomo želeli konkurirati tudi boljšim ekipam v Ligi Nova KBM. Oziramo se že k naslednjim tekmam.”

Ernest Novak, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“V prvih dvajsetih minutah smo odigrali preslabo v obrambi, da bi lahko resno računali na presenečenje v Laškem. Čestitke domačinom za zmago.”

PORTOROŽ – Terme Olimia 70:64 (28:18, 9:21, 11:17, 22:8)
(M. Vuković 18, Borse 13, Rogelja 12; Cerkovnik (8 skokov), Buda in Švigelj po 11)

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“Čestitam igralcem za prvo zmago. Po pričakovanjih je šlo za zelo zahtevno in izenačeno tekmo. V trenutkih, ko je bilo to najbolj potrebno, smo strnili svoje vrste in tekmo dobili.”

Boris Zrinski, trener Term Olimia Podčetrtka:
“Izredno slab začetek in zaključek tekme. Domačinom smo dobesedno podarili zmago, kljub temu pa zmaga Portoroža ni nezaslužena.”