Realu uspel veliki preobrat, Barceloni pač ne

Rubrika: Evroliga

Jasno kot beli dan je že, da je vrag vzel šalo. Četrfinalne tekme letošnje izdaje Evrolige so nam  postregle z nekaj izjemnimi dvoboji. Vložek je velik, ekipe igrajo na najvišjem nivoju. Tako je težko izbrati današnjo tekmo dneva. Pa vendar, Realu je uspelo izničiti ogromno prednost Anadolu Efesa na domačem terenu, s čimer se danes Barcelona proti Olympiakosu ne more pohvaliti.

Real Madrid je odnesel celo kožo, čeprav je lovil zaostanek čez celotno srečanje. Še 2 minuti do konca ni delovalo niti blizu zmage domačinov, nato je na sceno stopil Sergio Rodriguez, ki je pred tem metal iz igre 0/4, a z nekaj zadetimi prostimi meti in trojko zapečatil zmago Madridčanov. Tako je izničil izjemno predstavo Thomasa Heurtela, ki je tekmo zaključil ob – reci in piši – 16 točkah, 6 skokih in rekordnih 15 asistencah. Na račun le teh, je nasprotnikov koš uspešno polnil tudi Nenad Krstić z 23 točkami, a tudi to in vmesnih kar 17 točk prednosti Anadolu Efesa ni bilo dovolj. Zmaga je tako ostala v prestolnici Španije, bilo je 90:85. Real je prišel do prednosti z 2:0 v zmagah.

V drugi tekmi večera je Barcelona v svoji Blaugrani pričakala Olympiacos, ki ga je na prvi tekmi ugnala brez posebnih težav. Grki so hoteli oprati madež slabe predstave iz prve tekme in v prvem polčasu povzročali ogromno težav preko Giorgiosa Printezisa. Le Juan Carlos Navarro je s tremi trojkami ob polčasu držal stik. Do konca tretje četrtine so gostje nadaljevali v podobnem ritmu in z izjemnim kroženjem žoge prihajali do odprtih metov za tri točke. Spanoulis je odlično izkoriščal bloke, preko katerih je s svojim prepoznavnim hitrim izmetom vnovič napravil razliko, ko je zadel dve trojki zapovrstjo. Tako je bila pred zadnjimi desetimi minutami razlika že previsoka, Olympiacos je tekmo varno pripeljal do konca z izdom 76:63. Boštjan Nachbar tokrat ni imel svojega dne in je ostal brez točk.