Rubrika: Evroliga

Panathinaikos Sanija Bečiroviča je v zadnji minuti odločil v svoj prid tekmo 2. kroga TOP 16. Unicaja je vodila 61:64, pa je zadel za Saša Pavlovića. Pri 65:66 je do konca ostalo še 18 sekund, po nekaj podajah je do žoge prišel James Feldeine. Čeprav je do tedaj zgrešil štiri zaporedne trojke, ni okleval. V petem poizkusu mu je uspelo. V zadnjem napadu je pri 68:66 skušala Unicaja do zmage, a met ni našel poti skozi obroč gostiteljev. Glavni sodnik je bil Damir Javor.

Aleksej Nikolič (tekmo je v Nemčiji spremljal tudi njegov oče David) je igral dobro minuto, v statistiko pa se ni vpisal.

Vidopovzetek tekme Panathinaikos – Unicaja:

Rusija – Španija 1:1, bi lahko po nogometno zapisali bilanco uvodnih tekem 2. kroga TOP 16 Evrolige. CSKA ni imel milosti z oslabljenim Realom. Edina svetla točka gostov je bil Luka Dončić, ki je hladnokrvno porabil pet žog in zadel od tega kar tri trojke. Z 12 točkami je postavil svoj strelski rekord v Evroligi. Barcelona je takisto hladnokrvno opravila z Himkijem Zorana Dragića, Olympiakos pa je bil boljši od Kutxe Laboral Jake Blažiča. Še naprej navdušuje Cedevita, ki je v Turčiji ugnala Darušafako..