Real v polfinalu španskega prvenstva, Dončić znova dobil priložnost

Rubrika: Naši na tujem

Madridski Real se je kot drugi klub po Barceloni uvrstil v polfinale močne španske lige Endesa. Ekipa iz prestolnice je tudi v gosteh ugnala Gran Canario (93:86), 5 minut priložnosti za igro pa je dobil tudi 16-letni slovenski biser Luka Dončić.

Voz Reala sta sicer vlekla izkušena španska reprezentanta Sergio Rodriguez s 26 točkami in Sergio Llull z 22. Varovanci Pabla Lasa so v prvem polčasu sicer tudi zaostajali, a so v zaključku in drugih 20 minutah tehtnico prevesili na svojo stran.

Real zdaj čaka nasprotnika v polfinalu, ki ga bo dala tretja tekma med Bilbaom in Valencio. Barcelona Boštjana Nachbarja se je že uvrstila med štiri najboljše, kjer jo čaka zmagovalec tretje tekme Unicaja – Laboral Kutxa.

Liga Endesa, četrtfinale, druga tekma

Nedelja, 31. maj:
Gran Canaria – REAL MADRID 86:93 /0:2/
(Oliver 18, Kuric 17, … Salin 11; Rodriguez 26, Llull 22, … Dončić skok v 5 minutah)