Real razbil Fener v drugi, Spanoulis CSKA v zadnji četrtini (VIDEO)

Rubrika: Evroliga

V nedeljskem finalu Evrolige se bosta pomerila domači Real, ki je po zaslugi izjemne druge četrtine (35:14) premagal Fenerbahče, in pa Olympiacos, katerega je v borbo za lovoriko vnovič popeljal Vassilis Spanoulis.

Gustavo Ayon je blestel z indeksom 30. foto: acb.com

Real Madrid je že po prvem polčasu vodil s kar 55:35, predvsem po zaslugi odlične druge četrtine, v katerem so se domačini povsem razleteli po parketu. Padalo je z vseh strani, tako izza črte za tri točko kot tudi izpod samega obroča, kjer je kraljeval Mehičan Gustavo Ayon. 18 asistenc, 8 zadetih trojk izmed 14 poizkusov, brez izgubljene žoge, … to so le trije izjemni podatki prvega polčasa za Madridčane.

Drugi del igre se je začel po starem receptu – varovanci Pabla Lasa so hitro zadeli dve trojki zapored in prednost je znašala že ogromnih 26 točk. Do konca se je tekma sprevrgla v živčno vojno, gostje so se sicer še uspeli približati na 10 točk razlike, a to je bilo tudi vse. Željko Obradović tako ne bo imel priložnosti za svojo 9. evroligaško lovoriko, pač pa jo bo skušal po dveh neuspelih poizkusih osvojiti ravno Real.

Po tem, ko je obupno začel, se je mitski heroj Vassilis Spanoulis vnovič prebudil v zadnji četrtini polfinalne tekme Evrolige med Olympiacosom in CSKA-jem ter praktično lastnoročno pokopal Moskovčane. Pirejčani so se tako s 70:68 uvrstili v nov veliki finale.

Olympiacos je sicer skozi celotno tekmo lovil CSKA, ko se je ta vedno znova odlepil, a nikdar več kot za 9 točk. Pirejčani so dobre tri minute do konca začeli zadnji jutriš na Ruse in jih dobri dve minuti pred koncem skorajda ujeli (61:63). Na sceno je stopil dotlej povsem neprepoznavni Spanoulis, ki je denimo v prvem polčasu iz igre metal 0/8, kar 11 izmed svojih 13 točk pa je dosegel v zadnjih 10 minutah tekme.

Sprva je zadel trojko, nato še izjemno težak met za dve točki, pred glavno nalogo pa je bil v samem zaključku tekme. Na semaforju je pisalo 31 sekund, napad so imeli Grki, končal pa se je … Zdaj najbrž vsi veste – Spanoulis je žogo držal praktično do konca napada, izigral najboljšega strelca CSKA-ja Nanda De Cola in preko njega zadel zmagovito trojko. Finale je z linije prostih metov potrdil Kostas Sloukas.