Real razbil Barco, domač poraz Zvezde, CSKA v Pireju prvič klonil

Rubrika: Evroliga

Madridski Real je v tekmi tedna 6. kola TOP16 Evrolige s kar 97:73 preskočil večno tekmico Barcelono. Zvezdnika Sergio Rodriguez in Rudy Fernandez sta skupaj dosegla kar 45 točk. Crvena zvezda je ob 12 točkah drugega strelca Jake Blažiča v Beogradu priznala poraz Žalgirisu (68:70).

Real je v svoji dvorani od samega začetka narekoval tempo in ob razpoloženi zunanji liniji rešetal koš Barcelone. Fernandez je že v prvih petih minutah dosegel tri trojke in napovedal zmago domačih. Pri Kataloncih nikakor ni steklo Marcelinhu Huertasu in posledično igra pick’n’roll ni stekla. Ob koncu je stik z domačimi držal le odlični Mario Hezonja, dosegel je 22 točk.

V srbski prestolnici so pričakovali, da bo Crvena zvezda po uspehu nad Albo zabeležila še drugo zaporedno zmago, za katero je bil Žalgiris tekmec po meri. Ni se jim izšlo, saj so Litovci vseskozi narekovali tempo in vodili skozi praktično celotno srečanje. Blažič je bil za Bobijem Marjanovićem drugi strelec rdeče-belih. Prva tekma skupine E se je razpletla šele v podaljšku, ko je Jeremy Pargo v zadnji sekundi s trojko pokopal domači Galatasaray in zmaga je romala v Izrael.

Vsakega niza je enkrat konec, kar je na svoji koži v Pireju izkusil moskovski CSKA in pri Vassilisu Spanoulisu in druščini zabeležil šele prvi poraz v tej sezoni Evrolige.

Evroliga, TOP16, 6. kolo

SKUPINA E

Četrtek, 5. februar:
Galatasaray – MACCABI 94:97 (22:27, 27:17, 15:19, 21:22, 9:12)- po podaljšku
(Erceg 29, Arslan 20; Smith 24, Pargo 17)

Crvena zvezda – ŽALGIRIS 68:70 (13:20, 21:19, 15:14, 19:17)
(Marjanović 17 in 10 skokov, Blažič 12, skok in podaja v 26 minutah; Anderson 22, Jankunas 11)

REAL MADRID – Barcelona 97:73 (26:16, 16:17, 24:22, 31:20)
(Rodriguez 23, Fernandez 22 in 9 skokov; Hezonja 22, Tomić 12, … Nachbar 2 skoka v 9 minutah)