Real Madrid po 20 letih na vrhu Evrope!

Rubrika: Evroliga

Košarkarji madridskega Reala so po 20 letih znova na vrhu Evrolige! To jim je uspelo po današnji zmagi v finalu nad grškim Olympiacosom z 78 : 59. CSKA osvojil 3. mesto, ko so v malem finalu premagali Fenerbahče z 86 : 80.

Andres Nocioni je postal MVP finala

Igralci Reala slavijo. Slavijo naslov prvaka Evrolige za sezono 2014/2015. Prvič po dvajsetih letih, ko jih je do trona Evrope pripeljal Željko Obradović. Po Panathinaikosu so tudi prva ekipa, ki ji je naslov uspelo osvojiti na domačem terenu. Grkom je to uspelo v letu 2007. Andres Nocioni MVP finala.

Vrhunska 1. četrtina

1. skok za žogo so osvojili igralci Olympiacosa in finale se je lahko začelo. Real je hitro povedel, a v nadaljevanju Olympiacos že prevzel pobudo. Igrala se je odlična košarka, pravi mali festival trojk, vse kar smo si ljubitelji za nas najlepše igre na svetu lahko le želeli. Matt Lojeski je v tem delu igre za Olympiakos dosegel 10 točk.  19:15 v prednosti Grki ob koncu četrtine.

Real prevzel pobudo

V drugi četrtini so Madridčani odlično odigrali v obrambi, na momente na meji prekrška. Grki so imeli s tem ogromno težav, posledično dosegli majhno število točk. K.C. Rivers je tako s trojko ob zaključku polčasa popeljal domačine na odmor s prednostjo osmih točk (35:27)

Jaycee bum bum četrtina

Neprepričljiv začetek drugega dela gostov, ki so svoj prvi koš dosegli po dveh minutah igre in Real je pobegnil celo na 11 točk prednosti ( 40:29). A gostje so nato naredili delni izid 12 : 0 in po košu Giorgiosa Printezisa celo povedli. Nakar je na sceno stopil “stroj” za trojke, Jaycee Carroll. Zadel je tri trojke zapovrstjo in še enkrat izpod koša. 53 : 46 v korist Madridčanov pred zadnjim delom igre.

Slabi prosti meti gostov in odlično zapiranje Reala

Gostje so vidno začeli dvomiti v preobrat, v njihovo igro se je naselila panika. Ob agresivnih Madridčanih je bilo zadeti prava mala umetnost, tudi s črte prostih metov. Real je vrhunsko zapiral pod košem,  Andres Nocioni blokiral met in zgodba je bila spisana po navodilih Madridčanov, ki so tako Grke onemogočili do te mere, da bi uprizorili kakšen preobrat, ki so ga zmožni samo oni z Vasilisem Spanoulisem ali Printezisem na čelu.

REAL MADRID – Olympiakos 78:59 (15:19,20:9,18:18,25:13)
(Carroll 16, Llull in Nocioni po 12, Lojeski 19)

CSKA osvojil končno 3. mesto

Igralci CSKA-ja so več kot odločno odprli srečanje in brez posebnih težav dobili tako prvo kot tudi drugo četrtino. Zdelo se je, da je zmagovalec odločen že ob polčasu, bilo je kar plus 24 točk prednosti za Moskovčane. A varovanci Željka Obradovića so želeli potek srečanja spreobrniti, kar jim je, podobno kot na tekmi z Real Madridom, začelo uspevati v tretji četrtini. Nadoknadili so večino zaostanka in tekma je bila odprta pred zadnjimi desetimi minutami. CSKA je ohranil zbranost do konca in zasluženo slavil, na koncu s šestimi točkami prednosti.

Pri Moskovčanih odlična predstava Francoza Nanda de Cola, ki se je zaustavil pri 17 točkah, na drugi strani je voz Fenerbahčeja v igri držal MVP letošnjega tekmovanja Nemanja Bjelica ob dvojnem dvojčku 18 točk in 10 skokov, Andrew Goudelock je dodal 24 točk.

Fenerbahče – CSKA 80:86 (13:27,11:21,31:15,20:25)
(Goudelock 24, Bjelica 18 in 10 skokov; De Colo 17,Nichols 14)