Razpoloženi Wade premalo za Toronto, Orlando presenetil Jezernike

Košarkarji Miamija so na gostovanju v Torontu zabeležili še 7. poraz na zadnjih 9 tekmah. Vročica je znova zaigrala brez poškodovanega Gorana Dragića, za presenečenje pa ni zadoščalo niti 35 točk Dwayna Wadeja. Niz 10 zaporednih porazov je uspelo prekiniti Atlanti, Los Angeles Lakersi pa na domačem terenu niso uspeli ugnati Orlanda.

Miami v zadnjem času pogreša zmage in Gorana Dragića. Slednji zaradi težav s kolenom z Vročico ni odpotoval na gostovanje v Toronto, že pa bi lahko soigralcem na pomoč priskočil na naslednji tekmi, ki Miami čaka v noči iz srede na četrtek, ko na Florido prihaja Atlanta. Hawksom je prav danes proti Sršenom uspelo prekiniti niz kar 10 zaporednih porazov, ki jih je priklenil na dno vzhodne konference.

Še drugič v tednu dni so košarkarji Orlanda ugnali moštvo Los Angeles Lakersov. Jezerniki so v 3. četrtini zaostajali že za 16 točk (68:84), 2 minuti pred koncem pa je izza črte prostih metov rezultat na 104:104 poravnal LeBron James. Domači so nato zapravili dva napada za prevzem vodstva, zmagovalca pa sta na drugi strani odločila Terrence Ross in Aaron Gordon.

Presenečenje je uspelo pripraviti tudi New York Knicksom, ki so slavili zmago na gostovanju v Memphisu, ter Los Angeles Clippersem, ki so tretjo četrtino v Portlandu dobili s kar 22 točkami razlike (16:38) in na koncu tekmo tudi dobili (100:104).

Liga NBA, 26.11.
Toronto Raptors – Miami Heat 125:115 (36:29, 27:25, 38:35, 24:26)
(Leonard 29 in 10 skokov, Siakam 21 in 6 skokov; Wade 35, 5 skokov in 6 podaj, Richardson 19 in 5 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat)zaradi poškodbe kolena ni potoval z ekipo.
Luka Dončić (Dallas Mavericks)proti @Houston Rockets, četrtek, 29.11., 2.00

Preostale tekme
Los Angeles Lakers – Orlando Magic 104:108 (29:19, 23:32, 19:35, 33:22)
(James 24, Kuzma 21; Vučević 31, 15 skokov in 7 podaj, Gordon 17)

Detroit Pistons – Phoenix Suns 118:107 (27:32, 35:28, 21:24, 35:23)
(Drummond (16 skokov) in Jackson po 19; Booker 37, Ayton 25 in 13 skokov.)

Atlanta Hawks – Charlotte Hornets 124:123 (32:43, 33:23, 35:31, 24:26)
(Collins 23, 11 skokov, Bazemore 20; Walker 22, Williams 20)

Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers 125:127 (32:25, 36:29, 34:35, 23:38)
(Russell 38, Dinwiddie 31; Butler 34 in 12 skokov, Embiid 32 in 12 skokov)

Memphis Grizzlies – New York Knicks 98:103 (26:21, 26:22, 19:35, 27:25)
(Gasol 27, Conley 23 in 11 podaj; Hardaway 22, Kanter 21 in 26 skokov)

Sacramento Kings – Utah Jazz 112:133 (26:30, 24:29, 30:32, 32:42)
(Bogdanović 20, Bagley 18; Rubio 27, Gobert (15 skokov), Ingles po 18)

Portland Trail Blazers – Los Angeles Clippers 100:104 (28:24, 30:21, 16:38, 26:21)
(Lillard 30, McCollum 18; Harris 34, 11 skokov, Gallinari 17)