Razpoloženi Gogi za zmago Miamija v Mehiki

Brooklyn je odigral še drugo tekmo letošnje serije gostovanja lige NBA v Mehiki. Tokrat je kot domačin pričakal Miami, ki je bil v izjemno zahtevnih razmerah, Cuidad de Mexico namreč leži na nadmorski višini več kot 2250 metrov, boljši 101:89.

Tekmeca sta bila v prvem polčasu izenačena, v tretji četrtini pa je začel Miami počasi prevzemati pobudo, v obrambi so v posameznih četrtinah drugega polčasa ustavili Brooklyn pri 19 in 17 točkah, v zadnji četrtini pa vodstva Gogi in soigralci niso več spustili iz rok. V prvem delu igre je Miami reševal predvsem Tyler Johnson, ki je takrat dosegel 18 od svojih 20 točk, toliko točk je dosegel tudi Goran Dragić. S tem sta bila tudi najboljša strelca tekme. Dragić je imel še 7 skokov, 3 asistence in 2 ukradeni žogi. Za Netse je Rondae Hollis-Jefferson dosegel 18 točk.

Pri Brooklynu ni igral D’Angelo Russel, prav tako ne še nova okrepitev Jahlil Okafor, ki je prišel iz Philadelphije. Za Miami še vedno ne igra Hassan Whiteside.

LA Clippersi so premagali Washington z odlično predstavo Lou Williamsa, dosegel je 35 točk, tudi ključno trojko sekundo pred koncem tekme.

Težje od pričakovanj je Cleveland doma prišel do zmage proti Philadelphiji, ki je igrala brez Joel Embiida. Ponovno je moral stvari v svoje roke vzeti LeBron James, ki je bil vpleten v zadnjih 22 točk svoje ekipe, dosegel pa je že svoj 58. trojni dvojček v karieri (30 točk, 13 skokov in asistenc).

Trojni dvojček je dosegel tudi Nikola Vučević. Orlandu je bil sicer poražen na gostovanju pri Atlanti, Vučević pa je dosegel 31 točk, 13 skokov in 10 asistenc.

Po podaljšku je do zmage prišla tudi Oklahoma na gostovanju v Memphisu, odločilni so bili prosti meti Westbrooka, ki je tekmo končal z novim trojnim dvojčkom. Carmelo Anthony je odigral svojo 1000. tekmo v ligi NBA – prav vse je začel v prvi peterki, kar je uspelo samo še Patricku Ewingu.

James Harden je še tretjič v letošnji sezoni presegel mejo 45-ih točk, pri zmagi nad Portlandom jih je dosegel 48. Mejo 40-ih točk je v dresu Raket presegel že 40 krat, kar ni uspelo še nobenemu igralcu tega kluba. Damian Lillard je pri poražencih zadel 9 trojk.