Razpoloženi Dragić premalo za prvake

Golden State je v Miamiju v tretji četrtini pokazal, zakaj v zadnjih letih velja za najboljšo ekipo v ligi NBA. Po izenačenem prvem polčasu, ki so ga prvaki dobili za dve točki, so v tretji četrtini Bojevniki stopili na plin in jo dobili z rezultatom 37:17 in tekma je bila odločena.

Goran Dragić je bil edini razpoloženi igralec pri Vročici, dosegel je 20 točk ob izvrstnem metu iz igre 7:10, zadel je vse 4 mete za tri točke, ob tem pa imel še tri skoke in eno asistenco. Dion Waiters, ki je lani s trojko Miamiju prinesel zmago nad Golden State-om, je dosegel 4 toke ob metu iz igre 1:10.

Pri prvakih je Steph Curry dosegel 30 točk, Durant jih je dodal 24.

Nikola Vučević je s 34-imi točkami in 12 skoki poskrbel za zmago Orlanda v New Yorku. Jimmy Butler pa je dosegel 20 točk od svojih 33-ih v zadnjih sedmih minutah tekme, Minnesota je premagala LA Clipperse.

Oklahoma je premagala oslabljeni San Antonio, Westbrook je dosegel sedmi trojni dvojček v sezoni.

Sedmo zaporedno zmago pa so dosegli igralci Houstna, premagali so Jezernike, James Harden pa je dosegel 36 točk.