Razpoloženi DeRozan prevelik zalogaj za Miami

Košarkarji Miamija so serijo petih domačih tekem zaključili s porazom proti Torontu. Po odlični prvi četrtini niso več našli poti proti košu Toronta, ki je po zaslugi dobre obrambe in odličnega DeRozna slavil 101:84.

Igralci Miamija, pri katerih je navkljub 13 šivom s prejšnje tekme igral Hassan Whiteside, so odlično odprli tekmo in dobili prvo četrtino za deset točk, vodili pa so že za 15. V drugi četrtini pa so zadeli samo tri mete iz igre, kar je najmanj v tej sezoni, igralci Toronta so ujeli priključek in v drugem polčasu prevzeli pobudo. Najvišje vodstvo je znašalo 17 in Miami se ni več uspel približati nasprotniku, kajti tudi v drugem polčasu nikakor ni stekel met – za tri točke so iz 12 poskusov zadeli samo dvakrat, v drugem polčasu pa so skupaj dosegli samo 37 točk. Prvič po šestnajstih tekmah doma igralcem Miamija ni uspelo preseči mejo 100-ih točk.

Najboljši strelec Miamija je bil Hassan Whiteside, dosegel je 16 točk, imel pa je še 14 skokov. Tekmo je končal predčasno zaradi poškodbe gležnja, ki pa naj ne bi bila hujše narave. Goran Dragić je dosegel 13 točk ob metu iz igre 5:18. Imel je še 7 skokov in asistenc ter 4 ukradene žoge.

Pri Torontu je DeMar DeRozan že na drugi zaporedni tekmi dosegel 40 točk, to je v dresu Raptorsov po Vincu Carterju, ekipa pa je letos dobila že 19. tekmo, na kateri je že zaostajala za 10 ali več točk, največ v ligi NBA.

Ekipo Miamija zdaj čakajo tri gostovanja, najprej tekma v Bostonu, potem pa še verjetno odločilna tekma za končnico v Detroitu in za konec v New Yorku.

Ekipa Saše Vujačića je bila poražena proti Portlandu. Vujačić je igral 16 minut, v tem času dosegel 9 točk (eno trojko) in imel en skok.

Najbolj napeto je bilo v Dallasu, kjer so domačini premagali Los Angeles Clipperse. V zaključku tekme je Harrison Barnes najprej zadel met za vodstvo, nato pa še ukradel žogo Blaku Griffinu v obrambi za končno zmago.

V bratskem obračunu med Memphisom in San Antoniem je bil strelsko bolj razpoložen Marc Gasol (13 točk), slavil pa je brat Pau Gasol (9 točk).

Na tekmi Phoenix – Brooklyn je za moštvo Phoenixa začela najmlajša peterka v zgodovini NBA – povprečna starost igralcev je bila 21 let in 14 dni.